Cyklo zájezd MORAVSKÉ SLOVÁCKO - Strážnice - Jižní Morava

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 18.07. - 29.08.2020 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
20CMSKOL

Strážnice - Cyklo zájezd MORAVSKÉ SLOVÁCKO

tisk  ludor-favorites
 • BATUV_KANAL.JPG
 • JANUV_HRAD.JPG
 • KOLA_HORNACKO.JPG
 • KOLA_PALAVA.JPG
 • KROMERIZ_KOLO.JPG
 • LEDNICE_ZAMEK.JPG
 • MLYN_KUZELOV.JPG
 • MUZIKA.JPG
 • PRIVOZ.JPG
 • SKANZEN.JPG
 • SKLEP.JPG
 • SKLEP_PLZE.JPG
 • VALTICE.JPG
 • VALTICE_ZAMEK.JPG
 • VELEHRAD_KOLO.JPG
 • VINOHRADY_KAPLICKA.JPG
 • VINOHRADY_STRAZNICE.JPG
 • ZAMEK_STRAZNICE.JPG

Charakteristika: Protože máme rádi cyklistiku a náš rodný kraj, rozhodli jsme se rozšířit nabídku o cyklozájezdy na jižní Moravu. Všechny trasy máme vyzkoušené na vlastní nohy a část těla, která se spojuje se sedlem. Všechny zájezdy jsou autobusovou dopravou z Prahy a jiných nástupních míst. Buď vám na vleku odvezeme vaše vlastní kolo, nebo nabízíme zapůjčení kola (popř. elektrokola) u nás ve Strážnici. Ubytováni budete v srdci Moravského Slovácka v okolí města Strážnice. Při jízdě na kole společně ochutnáme nejen síť hezkých cyklostezek ale dojde i na lahodná vína z našeho kraje.

Co navštívíme: V rámci etap navštívíme: Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži,/ Zámek Buchlovice, poutní místo Velehrad, Zámek Buchlovice, galerii malíře Joži Úprky v Uherském Hradišti, štěrková jezera u Ostrožské Nové Vsi, skanzen ve Strážnici, areál vinných sklepů Plže v Petrově, Baťův kanál, Skalica na Slovensku, areál vinných sklepů Plže v Petrově, váté písky v okolí řeky Moravy, Bzenec, Kyjov, zámek Milotice, Moravské Toskánsko, Bílé Karpaty a svébytné Horňácko, poutní kostel sv. Antonínek a vinné sklepy v Blatnici, Svatý kopeček nad Mikulovem.

Program zájezdu: Program zájezdu:
1. den: odjezd z Prahy v 7.00 hod., v poledne první etapa ve dvou variantách, 70 km nebo 40 km.
2. – 4.den: každý den cykloetapa ve více variantách 40 – 60 km.
5. den: odjezd ze Strážnice, návštěva Lednicko – Valtického areálu, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Ubytovani_strava: Ubytování a stravování: ubytování v hotelu 3 * ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky se SPR + WC ve Strážnici a okolí, stravování formou polopenze – snídaně formou bufetu, večeře dva chody.

4 noci
Typ ubytováníCena za osobu
dvoulůžkový pokoj polopenzeAutobusod 5 890 Kčvšechny termíny
09/07-13/07Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokojipolopenze5 890 KčPoptat
14/07-18/07Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokojipolopenze5 890 KčPoptat
19/07-23/07Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokojipolopenze5 890 KčPoptat
24/07-28/07Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokojipolopenze5 890 KčPoptat
zavřít »
20CMSKOLdvoulůžkový pokoj
09/07-13/075890 Kč
14/07-18/075890 Kč
19/07-23/075890 Kč
24/07-28/075890 Kč

Strážnice

Město Strážnice leží v Dolnomoravském úvalu na moravskoslovenském pomezí. V zahraničí je známé jako dějiště každoročně pořádaných mezinárodních folklórních festivalů. Jistě vás upoutá také Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy, neboli strážnický skanzen, který obsahuje ukázky lidové architektury z celé oblasti Slovácka. Řada zajímavých památek se nachází v městské památkové zóně v centru města. Z místních akcí připomeňme mezinárodní folklórního festivalu a strážnické vinobraní, které je asi největší vinařskou událostí na Hodonínsku. Poloha Strážnice u řeky Moravy na Baťově kanále na dosah Bílých Karpat nabízí široké možnosti pro strávení zajímavé dovolené.

Tipy

LEDNICE NA MORAVĚ (cca 7 km severozápadně od Břeclavi) Zámek, rozsáhlý park, minaret, umělá zřícenina hradu, přírodní koupaliště, hraniční zámek, lovecký zámeček. Zámek je postaven v novogotickém slohu na březích řeky Dyje, uvnitř je rozsáhlá expozice zobrazující život na panském sídle v 19. století zahrnující i unikátní dobový interiér a sbírku uměleckých předmětů. Velká zámecká zahrada je protkána vodními kanály, po kterých se můžete lodičkou dopravit k Minaretu nebo k Janovu hradu.
Minaret - unikátní stavba ve stylu turecké architektury.
Janův hrad - umělá zřícenina hradu, přesně v módním duchu obdivujícím romantickou krajinu. Objekt je v rekonstrukci a je přístupný turistům.
Apollonův chrám a rybník - Lednický rybník, nad kterým je romantická stavba napodobující antický Apollonův chrám v empírovém slohu. Letohrádek naleznete asi 2,5 km od Lednice.
VALTICE (cca 9 km západně od Břeclavi) Město známé svým kvalitním vínem a zámkem. V zámku je dnes rozsáhlá obrazárna, dobře dochovaný původní interiér a množství krásných uměleckých předmětů. Vedle původní renesanční stavby je postavena nová budova ve slohu baroka, valtický zámek je spojen se zámkem v Lednici unikátním přírodním parkem.
BUCHLOV (cca 18 km severozápadně od Uherského Hradiště) Tento původně královský hrad byl založen ve 13. století k ochraně cesty vedoucí přes Chřiby, později se stal sídlem správy královských lesů a lovčího. Rod Berchtoldů zde po roce 1800 položil základ ke shromažďování přírodopisných sbírek. Jedna z pověstí, která se váže k Buchlovu vypráví o tzv. „lípě neviny“. Nedaleko hradu, na vedlejším kopci, se nachází kaple sv. Barbory s hrobkou majitelů hradu.
BAŤŮV KANÁL Baťův kanál je historickou vodní cestou, realizovanou ve 30 letech 20. století pro zvýšení hladin spodních vod, závlahy a plavbu. V současné době je přístupno a propojeno 53 km původní trasy Baťova kanálu a 17 km navazujících říčních kilometrů. Po vodě tak jsou spojena města Otrokovice až Skalica (Slovensko), mezi nimiž se propluje 13 plavebními komorami a řadí se k nim také Strážnice, Veselí nad Moravou aj.
PROVOZNÍ DOBA na plavebních komorách: květen, září PÁ-NE a svátky 10:00-18:00 hod., červen-srpen ÚT-NE 10:00-18:00 hod.
Pravidelné plavby na trase Veselí nad Moravou - Strážnice: květen-červen každou neděli, červenec-srpen každou středu, sobotu a neděli.
 
4 noci
Termín od: Termín do: Dospělí: Typ ubytování:
Zadejte počet osob a věk:

 

Cena zahrnuje: 4x ubytování s polopenzí v hotelu 3*, službu technického a programového cyklo doprovodu, dopravu osob a kol autobusem z Prahy, elektronické informační a mapové materiály.

 
 
 
ubytovani