Poznávací zájezd MORAVSKÉ SLOVÁCKO - Strážnice - Jižní Morava

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 18.07. - 29.08.2020 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
20CMSPO4

Strážnice - Poznávací zájezd MORAVSKÉ SLOVÁCKO

tisk  ludor-favorites
 • A_SKLEP.JPG
 • BUCHLOVICE_1.JPG
 • JANUV_HRAD.JPG
 • LEDNICE.JPG
 • LEDNICE_MINARET.JPG
 • LEDNICE_ZAMEK.JPG
 • MLYN_KUZELOV.JPG
 • MODRA_KOSTEL.JPG
 • MODRA_ROZHLEDNA.JPG
 • MOHYLA_MIRU.JPG
 • MUZIKA.JPG
 • PALAVA.JPG
 • PRIVOZ.JPG
 • SKANZEN.JPG
 • SKLEP_PLZE.JPG
 • SLAVKOV_BITVA.JPG
 • SLAVKOV_ZAMEK.JPG
 • UHERSKE_HRADISTE.JPG
 • VALTICE.JPG
 • VALTICE_ZAMEK.JPG
 • VELEHRAD_1.JPG
 • VELEHRAD_2.JPG
 • VESTONICKA_VENUSE.JPG
 • VINOHRADY_KAPLICKA.JPG
 • VINOHRADY_STRAZNICE.JPG
 • ZAMEK_STRAZNICE.JPG

Charakteristika: Sice jsme dlouhá léta specialisté na Itálii, ale protože máme rádi náš rodný kraj, nabízíme vám ochutnávku toho nejlepšího, co u nás máme... A koneckonců něco italského u nás také najdete - výborné víno, historické památky a naše "Moravské Toskánsko"....

Co navštívíme: Co všechno uvidíte? zámek Slavkov – Mohyla míru – Lednice (zámecký areál s parkem) – Valtice (zámecký areál s parkem) – vinné sklepy Petrov - Plže (ochutnávky vín, pohoštění) – Modrá (expozice „Živá voda“) – poutní místo Velehrad – zámek Milotice – Moravské Toskánsko - strážnický skanzen – Mikulčice (slovanské hradiště)

Program zájezdu: Program zájezdu:
1. den (čtvrtek) Ráno odjezd z Prahy směr Brno. První zastávka
Slavkov u Brna (moravské Versailles s překrásným parkem, nejmohutnější a nejvýznamnější barokní zámek Moravy), prohlídka zámku/ parku. Odjezd k nedalekému památníku
Mohyla míru - postaven na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova – bitvy Tří císařů (2. 12. 1805). Přejezd do slovácké metropole
Strážnice, města vína, lidových tradic a mezinárodního folklorního festivalu. Ubytování v hotelu a krátká pěší prohlídka – seznámení se s městem (kostely Panny Marie a Sv. Martina, piaristická kolej, kaple Sv. Rocha, strážnické brány, ukázky typických slováckých motivů na drobných městských stavbách), večeře v hotelu.
2. den (pátek) Snídaně v hotelu, odjezd do
Lednice - nejnavštěvovanější památka u nás, památka UNESCO. Několikahodinová zastávka - možnost prohlídky (zámek, park, skleník, minaret, benátská kašna, římský akvadukt, čínský pavilon, umělá zřícenina Janův hrad, plavba zámeckým parkem k rozhledně Minaret). Odpoledne přejezd do
Valtic (návštěva rozsáhlého zámeckého komplexu, možnost prohlídky - zámek, kaple, park). Návrat do Strážnice, večerní program v malebném prostředí areálu vinných sklípků
Petrov – Plže – ochutnávka vína a pohoštění (areál 80 vinných sklepů budovaných od 15. století se zachovanou ulicovou zástavbou se dvěma náměstíčky). Nocleh v hotelu.
3. den (sobota) Po snídani odjezd do obce
Modrá - prohlídka botanické a sladkovodní expozice „Živá voda“(prosklený tunel pod hladinou rybníka s nejrůznějšími druhy vodních živočichů a rostlin řeky Moravy, přilehlých rybníků, potoků a tůní). Přesun na
Velehrad - nejvýznamnější poutní místo Moravy (barokní bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila, cisterciánský klášter, místo církevních poutí a cyrilometodějských oslav). Brzy odpoledne přejezd do
Milotic (zámek/ zahrady, unikátně zachovaný komplex barokních staveb a zahradní architektury). Přejezd do nádherné krajiny
„Moravské Toskánsko“ – procházka cca 5 km (úchvatná líbivost lánů polí, zvlněné koberce různobarevných vinic, solitérní stromy, kapličky, boží muka). K večeru návrat do hotelu ve Strážnici, příp. procházka městem. Večeře v hotelu.
4. den (neděle) Po snídani procházka po
Strážnici k synagoze a židovskému hřbitovu (dochováno na 1500 náhrobních kamenů - macev s nejstarším čitelným z roku 1647), návštěva strážnického skanzenu (rozsáhlá expozice způsobu života a bydlení lidu jak v horských oblastech Slovácka, tak v úrodné části Pomoraví). Odjezd do
Mikulčic – návštěva slovanského hradiště, nejstaršího místa z dob Velké Moravy (základy velmožského paláce, dvanácti kostelů, tři mosty a pohřebiště čítající přes 2 500 hrobů). Naše putování za krajinnými, architektonickými a historickými poklady Jihovýchodní Moravy končí odjezdem pozdě odpoledne směr Brna - Praha.

Ubytovani_strava: ubytování v hotelu 3 * ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky se SPR + WC ve Strážnici, stravování formou polopenze – snídaně formou bufetu, večeře dva chody.

3 noci
Typ ubytováníCena za osobu
dvoulůžkový pokoj polopenzeAutobusod 5 990 Kčvšechny termíny
09/07-12/07Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokojipolopenze5 990 KčPoptat
06/08-09/08Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokojipolopenze5 990 KčPoptat
20/08-23/08Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokojipolopenze5 990 KčPoptat
03/09-06/09Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokojipolopenze5 990 KčPoptat
17/09-20/09Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokojipolopenze5 990 KčPoptat
zavřít »
20CMSPO4dvoulůžkový pokoj
09/07-12/075990 Kč
06/08-09/085990 Kč
20/08-23/085990 Kč
03/09-06/095990 Kč
17/09-20/095990 Kč

Strážnice

Město Strážnice leží v Dolnomoravském úvalu na moravskoslovenském pomezí. V zahraničí je známé jako dějiště každoročně pořádaných mezinárodních folklórních festivalů. Jistě vás upoutá také Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy, neboli strážnický skanzen, který obsahuje ukázky lidové architektury z celé oblasti Slovácka. Řada zajímavých památek se nachází v městské památkové zóně v centru města. Z místních akcí připomeňme mezinárodní folklórního festivalu a strážnické vinobraní, které je asi největší vinařskou událostí na Hodonínsku. Poloha Strážnice u řeky Moravy na Baťově kanále na dosah Bílých Karpat nabízí široké možnosti pro strávení zajímavé dovolené.

Tipy

LEDNICE NA MORAVĚ (cca 7 km severozápadně od Břeclavi) Zámek, rozsáhlý park, minaret, umělá zřícenina hradu, přírodní koupaliště, hraniční zámek, lovecký zámeček. Zámek je postaven v novogotickém slohu na březích řeky Dyje, uvnitř je rozsáhlá expozice zobrazující život na panském sídle v 19. století zahrnující i unikátní dobový interiér a sbírku uměleckých předmětů. Velká zámecká zahrada je protkána vodními kanály, po kterých se můžete lodičkou dopravit k Minaretu nebo k Janovu hradu.
Minaret - unikátní stavba ve stylu turecké architektury.
Janův hrad - umělá zřícenina hradu, přesně v módním duchu obdivujícím romantickou krajinu. Objekt je v rekonstrukci a je přístupný turistům.
Apollonův chrám a rybník - Lednický rybník, nad kterým je romantická stavba napodobující antický Apollonův chrám v empírovém slohu. Letohrádek naleznete asi 2,5 km od Lednice.
VALTICE (cca 9 km západně od Břeclavi) Město známé svým kvalitním vínem a zámkem. V zámku je dnes rozsáhlá obrazárna, dobře dochovaný původní interiér a množství krásných uměleckých předmětů. Vedle původní renesanční stavby je postavena nová budova ve slohu baroka, valtický zámek je spojen se zámkem v Lednici unikátním přírodním parkem.
BUCHLOV (cca 18 km severozápadně od Uherského Hradiště) Tento původně královský hrad byl založen ve 13. století k ochraně cesty vedoucí přes Chřiby, později se stal sídlem správy královských lesů a lovčího. Rod Berchtoldů zde po roce 1800 položil základ ke shromažďování přírodopisných sbírek. Jedna z pověstí, která se váže k Buchlovu vypráví o tzv. „lípě neviny“. Nedaleko hradu, na vedlejším kopci, se nachází kaple sv. Barbory s hrobkou majitelů hradu.
BAŤŮV KANÁL Baťův kanál je historickou vodní cestou, realizovanou ve 30 letech 20. století pro zvýšení hladin spodních vod, závlahy a plavbu. V současné době je přístupno a propojeno 53 km původní trasy Baťova kanálu a 17 km navazujících říčních kilometrů. Po vodě tak jsou spojena města Otrokovice až Skalica (Slovensko), mezi nimiž se propluje 13 plavebními komorami a řadí se k nim také Strážnice, Veselí nad Moravou aj.
PROVOZNÍ DOBA na plavebních komorách: květen, září PÁ-NE a svátky 10:00-18:00 hod., červen-srpen ÚT-NE 10:00-18:00 hod.
Pravidelné plavby na trase Veselí nad Moravou - Strážnice: květen-červen každou neděli, červenec-srpen každou středu, sobotu a neděli.
 
3 noci
Termín od: Termín do: Dospělí: Typ ubytování:
Zadejte počet osob a věk:

 

Cena zájezdu obsahuje:
* doprava klimatizovaným autokarem dle programu
* 3 x ubytování ve 2lůžkových pokojích (v případě přání 3lůžkových)
* 3 x snídaně v hotelu
* 2 x večeře v hotelu
* ochutnávka vína s pohoštěním ve vinařském areálu v Petrově – Plžích
* služby průvodce
* zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena zájezdu neobsahuje:
* vstupy
* stravovací služby vyjma výše uvedených
* cestovní pojištění a proti stornu

 
 
 
ubytovani