Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Apulie

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Apulie
Kdy a na jak dlouho? 27.04. - 13.07.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 

Apulie

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature24 °C12 °C28 °C16 °C31 °C19 °C31 °C19 °C27 °C17 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Apulie
Gallipoli - Camping LA MASSERIA
Camping

LA MASSERIA

Apulie / Gallipoli
     
Hodnocení: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Torre Rinalda - Camping TORRE RINALDA
Camping

TORRE RINALDA

Apulie / Torre Rinalda
    
Hodnocení: 98 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++

Dovolená v Apulii je nejlepší!
• bývá nazývána regionem dvou moří - na východě je omývána Jadranským a na západě Iónským mořem
• rovinaté písečné pláže se střídají s příkrým skalnatým pobřežím
• většina letovisek, především v oblasti Salenta se pyšní oceněním Bandiera Blu – modrá vlajka za čistotu a kvalitu pláže
• nedotknutá krásná příroda a mnoho roklin a jeskyní v horách
• Apúlie byla dlouho pod vlivem Řeků a díky tomu se vyznačuje impozantní architekturou
• střední Apúlie je známá tradičními bílými stavbami s kuželovitými střechami, tzv. trulli, které jsou zapsané do dědictví Unesco


Pojeďte s námi do Apulie!

Kraj Apulie leží v místech, kde má pomyslná italská bota svůj podpatek. Na ostruze boty najdete turisticky nejoblíbenější část Apulie, Gargano. Podpatek je tvořen půvabným a autentickým krajem Salento.


Tradiční a pohostinný region Apulie nabízí nespočet možností, jak ideálně strávit dovolenou. Od rodinné relaxace u moře, až po objevování místních vesniček plných kulturního a historického dědictví. Zárukou skvělé dovolené jsou nádherné pláže i skalnatá pobřeží, průzračně čisté moře, výborné jídlo a pěkné počasí.


Pokud se rozhodnete strávit svoji dovolenou v Apulii, určitě doporučujeme navštívit Bari, hlavní město regionu. Dělí se na dvě části, které jsou vedle sebe v přímém kontrastu. Živé moderní centrum a zachovalá historická část Vecchia, s typickými kamennými uličkami, kde jakoby se zastavil čas. Naleznete zde velký poutní kostel San Nicola, kde jsou uloženy ostatky sv. Mikuláše, pevnost Castello Svevo a naproti hradu krásnou katedrálu San Sabino. Oproti tomu moderní část je plná barů, restaurací a obchodů a rušno je zde do pozdních nočních hodin.


Jižněji, na opačné straně podpatku, se nachází největší přístav Salenta, město Gallipoli. Je řeckého původu a jeho název je odvozen z řeckého Kallipolis, což znamená krásné město. Často bývá nazýváno také jako Perla Iónského moře. Pyšní se historickým centrem s romantickými úzkými uličkami a krásnou katedrálou. Stará část se nachází na ostrůvku, jenž je s pevninou spojen kamenným mostem. Již z dálky vás zaujmou bíle svítící domečky z místního světlého vápence. Typickou atmosféru dotvářejí místní rybáři, které tu můžete v ulicích potkat v rušných debatách při prodeji svých úlovků. Pokud si chcete odvézt nějaký suvenýr, doporučujeme koupit si typické kožené, ručně vyráběné sandály, které mají v Gallipoli mnohaletou tradici. Skvělým výchozím bodem pro poznávání této části Apulie je kemp La Masseria.


V naší nabídce najdete ubytování i v městečku Minervino di Lecce. Jeho hlavními atrakcemi jsou Dolmen a Menhir, prehistorické megalitické památky. Pokud se tady ubytujete, doporučujeme návštěvu nedalekého, jen pár kilometrů vzdáleného města Otranto. Budete moct obdivovat úžasné středověké centrum, hrad Castello degli Aragones a slavnou římskou katedrálu. Nedaleko se nachází i známé přímořské letovisko Porto Badisco anebo městečko Santa Cesarea Terme proslavené krásnými starobylými lázněmi.


Pro region jsou typické unikátní stavby, které se nazývají trulli, jenž nemají ve světě obdoby. Jsou to menší domečky stojící na kruhovém půdorysu, kryté kuželovitou střechou obloženou zvenčí plochými kameny z tmavého vápence. Stěny těchto podivuhodných staveb jsou omítnuty bíle, aby v horkém létě odrážely sluneční paprsky, čímž v krajině září na velkou vzdálenost. Při troše fantazie z dálky připomínají velké včelí úly. Za hlavní město trulli je považováno Alberobello v údolí Valle d’Itria. Vysloužilo si tím dokonce zápis na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.


To co je však na Apulii nejkrásnější jsou její půvabné a rozmanité pláže. Oblázkové i písečné, táhlé i menší schované mezi útesy. Průzračná, křišťálově čistá voda je samozřejmostí. Proto je tato oblast vyhledávaným místem pro prozkoumávání podmořského světa. Severně od letoviska Porto Cesareo najdete proslulou, 4 km dlouhou písečnou pláž Torre Lapillo, další velmi podobnou pláži je Baia Verde. K méně známým, avšak neméně krásným patří Punta Pizzo, která se nachází jižně od Gallipoli nebo Punta Prosciutto, nedaleko Porto Cesareo.


Na své dovolené nezapomeňte ochutnat typické gastronomické speciality apulijské kuchyně. Přímo v Altamura vyrábějí chléb zvaný Pane di Altamura. Je prvním evropským pečivem, které získalo chráněné označení původu DOP. Místní čerstvý chléb pokapaný olivovým olejem je prvotřídní lahůdkou. A jsou to právě olivovníky, které zde hrají důležitou roli a vytvářejí jedinečný ráz krajiny. Region je zodpovědný za téměř polovinu celkové produkce olivového oleje v Itálii. Typické jsou také těstoviny orecchiette, slané kroužky taralli dochucené olejem, rozmarýnem, sezamovými semínky a jiným kořením nebo mandlové sušenky. Zastavte se také na ochutnávku místního vína. Převládají hlavně červené odrůdy, jako je například Primitivo, Negroamaro či Salice Salentino. Specialitou je víno z lisovaných a vařených vinných hroznů, které vzniklo poblíž barokního města Lecce.


Tento jedinečný region prozatím neobjevilo tolik turistů a to je ten důvod, proč si doposud uchovává svoji autentičnost a osobité kouzlo. Vyberte si z naší nabídky a poznejte jeho jedinečnost.

 

Hotely a apartmány v oblasti Apulie

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Castellaneta Marina »Gallipoli »Torre Rinalda »
 
 
ubytovani