Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Marche

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Marche
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Marche

Marche

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C11 °C25 °C14 °C28 °C16 °C28 °C17 °C24 °C14 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Marche
Cupra Marittima - Rezidence STELLA MARINA
Rezidence

STELLA MARINA

Marche / Cupra Marittima
  
Hodnocení: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Cupra Marittima - Rezidence LIBERTY
Rezidence

LIBERTY

Marche / Cupra Marittima
     
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Cupra Marittima - Rezidence DELFINI
Rezidence

DELFINI

Marche / Cupra Marittima
      
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
San Benedetto del Tronto - Rezidence SEASIDE
Rezidence

SEASIDE

Marche / San Benedetto del Tronto
    
Hodnocení: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolená v Marche je nejlepší!
• region Marche vystihuje jedna věta „Celá Itálie na jednom místě“. Oblast nabízí atmosféru starobylých městeček, strmá pohoří, mírné pahorkatiny, přímořská letoviska s širokými písečnými plážemi
• k návštěvě lákají také vzácné památky a velké množství muzeí a obrazáren
• při večerních procházkách po promenádě nebo po pláži si užijete příjemné klidné chvíle, Palmovou riviéru s centrem San Benedetto naopak ocení ti, kteří hledají rušné místo
• cyklisté ocení překrásné výhledy z panoramatických silnic,které lemují celé pobřeží
• milovníci jídla určitě nezapomenou ochutnat místní specialitu Brodetto (rybí polévka připravovaná na různé způsoby) nebo nejrůznější druhy sýrů


Pojeďte s námi do Marche!

Region Marche leží na jadranské straně Itálie, pro lepší představu tak nějak na “zadní straně stehna, zezadu v okolí kolena”. Bez nadsázky lze říci, že v tomto regionu najdete celou Itálii. Dovolená v Marche rozhodně nebude jen pro plážové povaleče. Byla by škoda nevidět poklady, které region nabízí. Naleznete spoustu krásných měst na pobřeží i ve vnitrozemí, historické památky, nádherné přírodní scenérie a samozřejmě nemůžeme opomenout pláže. Přece jen je pro nás moře symbolem letní dovolené a plážovému lenošení podlehne alespoň na chvíli každý.


Pokud pojedeme do Marche ze severu, jako první nás uvítá město Pesaro, pobřežní město s krásným historickým centrem. Je rodištěm známého hudebního skladatele Goacchina Rossiniho. I ti největší hudební antitalenti zajisté znají alespoň z doslechu jeho operu Lazebník sevillský. Na počest tohoto slavného rodáka se zde v srpnu každoročně koná hudební festival. Pokud již budete v Pesaru, zajeďte se podívat do Urbina, renesanční perly střední Itálie. Objevíte katedrálu, nádherné cihlové domy a paláce. I Pesaro má svého významného rodáka, malíře a architekta Raffaela Santiho, představitele vrcholné renesance.


Nedaleko od Pesara, podél pobřeží směrem k jihu, leží hlavní město regionu, Ancona. Z tohoto, pro Itálii velmi důležitého přístavu, vyplouvají trajekty do Dalmácie a také do Řecka. Jen pár kilometrů jižně od Ancony se nachází nejkrásnější část pobřeží, Riviera Conero. Skály zde prudce padají do moře a pláže jsou dostupné pouze lodí. Rozhodně si nenechejte ujít lodní výlet do této lokality, určitě stojí za to! No a pokud byste zatoužili po historii, navštivte Jesi, městečko s nádhernou katedrálou, městskými hradbami a kostely. Po cestě z Jesi směrem k moři rozhodně nemůžete minout Loreto. Je po Římu druhé nejvýznamnější poutní místo v Itálii. Pyšní se nádhernou trojlodní bazilikou. Po celém světě se vyskytují kopie této svatyně, označované jako loreto (česky loreta).


Ideálním výchozím bodem pro hvězdicové výlety po regionu je letovisko Porto Recanati. Sympatické menší městečko s příjemnou promenádou podél moře a s udržovaným historickým centrem. Nejedná se o žádné velké centrum, ale máte všechno pěkně po ruce. Ubytovat se můžete v kempu Paradise Vacanze, který je navíc za skvělou cenu.


Pojedete-li jižně podél pobřeží, dorazíte na Palmovou riviéru. O této části pobřeží jste jistě už slyšeli. Vzrostlé palmy, kterých je tu velké množství, navozují atmosféru exotické dovolené. Nejznámější letovisko je San Benedetto del Tronto, větší středisko s krásnou palmovou promenádou. Podél ní vede cyklostezka, kterou můžete využít k běhu, k jízdě na bruslích a nebo na kole. Stezka je propojená s letoviskem Grottammare. Je docela dlouhá, celková délka v jednom směru je zhruba 10 km. V okolí San Benedetto jsou i další skvělé možnosti pro sportovní vyžití. V centru města najdete množství elegantních obchodů, restaurací i kaváren, takže o společenský ruch určitě nebude nouze. Hledáte-li trochu klidnější místo, ale palmy prostě na dovolené chcete vidět, zvolte letovisko Cupra Marittima. Nevelké městečko, kde ale najdete vše potřebné pro pohodovou dovolenou. Navíc za zábavou si můžete zajet i do nedalekého San Benedetta.


Pláže jsou písečné, se světlým pískem a s drobnými oblázky u břehu. Vstup do moře se svažuje o něco prudčeji, než jak je tomu na severním Jadranu. Nádhernou kulisu dotváří mírně zvlněná krajina, která dále od pobřeží přechází v národní park Monti Sibillini.


Na dovolené v Marche nezapomeňte ochutnat něco z typických specialit. Doporučujeme smažené obalované olivy plněné masem, těstoviny Maccheroncini di Campofilone s vydatným masovým ragú, salám Ciauscolo a pokud máte rádi ryby, nevynechejte rybí polévku Brodetto.


Optimálním obdobím pro cestování je květen až září. Samozřejmě na okraji sezony je doba vhodnější pro poznávání a objevování, v hlavních letních měsících doporučujeme z důvodu horkého počasí trochu více užívat moře.


Vyberte si z naší nabídky ubytování v Marche a přesvěčte se, že tady je Itálie prostě ještě “italská”...

 

Hotely a apartmány v oblasti Marche

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Cupra Marittima »Fano »Gabicce Mare »Grottammare »Marcelli di Numana »Marina di Massignano »Pesaro »Porto Potenza Picena »Porto Recanati »Porto Sant´Elpidio »San Benedetto del Tronto »Torrette di Fano »
 
 
ubytovani