Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Toskánsko - vnitrozemí

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Toskánsko - vnitrozemí
Kdy a na jak dlouho? 27.04. - 13.07.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Toskánsko - vnitrozemí

Toskánsko - vnitrozemí

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature23 °C11 °C27 °C15 °C31 °C17 °C31 °C17 °C27 °C14 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Toskánsko - vnitrozemí
Cortona - Fattoria LA GABOLA
Fattoria

LA GABOLA

Toskánsko - vnitrozemí / Cortona
     
Hodnocení: 95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Pian di Scó - Apartmány LA GREPPIA
Apartmány

LA GREPPIA

Toskánsko - vnitrozemí / Pian di Scó
    
Hodnocení: 98 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Pelago - Villa GRASSINA
Villa

GRASSINA

Toskánsko - vnitrozemí / Pelago
    
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolená v toskánském vnitrozemí je nejlepší!
• velmi rozšířený a netradiční způsob trávení dovolené ve stylové usedlosti plné nefalšované venkovské atmosféry
• zapomenete na čas a příjemně strávíte chvilky s rodinou nebo přáteli uprostřed přírody, v klidném prostředí, daleko od rušných turistických center a civilizace
• odpočinek spojte s výlety do nezapomenutelných měst plných historických pamětihodností
• ve všech krajích zažijete doslova kulinářské hody, každý, kdo se bude agroturistice věnovat, musí počítat s pár kily navíc... Chuti ale neporučíte, proto zkuste jako předkrm crostini, malé krajíčky chleba s olivovou, houbovou nebo tuňákovou pastou, pokračujte výbornými těstovinami parpadelle s omáčkou a kachním nebo kančím masem a ochutnejte i Papa al pomodoro, hustou rajskou polévku. A konečně - na stole nesmí chybět láhev Morrellino, jedno z mnoha výtečných toskánských vín.


Pojeďte s námi do toskánského vnitrozemí!

Toskánsko je světoznámým italským regionem, který se rozprostírá v její střední části a zahrnuje oblast od vznešených výšek Apuánských Alp až po průzračné Tyrhénské moře. Tento krásný kraj učaruje každému nejen malebnou krajinou s historickými poklady, ale i pohostinností místních obyvatel či podmanivým vínem Chianti.


Příroda zde rozhodně nešetřila, a tak zvlněná kopcovitá krajina posetá vinohrady a olivovníky přímo láká podniknout výlety. Pokud je na dovolené nezbytnou součástí vaší výbavy horské kolo, tak je Toskánko tím nejlepším místem pro vás. Najdete zde přes 20 000 tras, ze kterých si vybere jak nadšený cyklista amatér, tak i zkušený biker. Cílem výletu může být návštěva některého ze středověkých měst zasazených do krásné přírody nebo některé z vyhlášených místních vinařství, kde si odpočinete v příjemné společnosti sklenky lahodného vína.


Po dni stráveném na kole si můžete odpočinout ve stylové toskánské usedlosti. Jsou to velmi často historická stavení, která byla svými majiteli šetrně zrekonstruovaná tak, aby se v nich návštěvníci cítili příjemně a klidně, daleko od ruchu přímořských či městských center. Odměnou navíc může být i možnost ochutnat kvalitní domácí sýry, olivový olej či víno.


Při svých toulkách Toskánskem byste rozhodně neměli opomenout jeho hlavní město – Florencii, kolébku renesance. Objevíte zde mnoho skvostů italského umění. Dóm Santa Maria dei Fiori, se třetí největší kupolí na světě, je perlou středověkého stavitelství. Vedle katedrály stojí Giottova zvonice. Odměnou za zdolání 414 schodů na zvonici nebo 463 schodů na vrchol kopule, vám bude nezapomenutelný pohled na celou Florencii z ptačí perspektivy. Ke katedrále patří i Baptisterium sv. Jana Křtitele, které je známé zejména díky vstupním dveřím z barevného mramoru zobrazujícím scény ze života sv. Jana Křtitele.


Ponte Vecchio neboli most zlatníků, zahrady Boboli, Pallazzo Vecchio či Galleria degli Uffizzi s nejvýznamnější italskou sbírkou děl, představují jedny z dalších pokladů, kterých je Florencie plná a které stojí za zhlédnutí.


Typická pro Toskánsko jsou středověká města jako Lucca, Volterra, San Gimignano, či Siena. Poslední zmíněné město se pyšní nejen nejkrásnějším italským náměstím Piazza dei Campo ve tvaru půlměsíce, ale také třetí nejvyšší středověkou italskou věží Torre del Mangia s dech beroucím výhledem do okolí, či nejstarší fungující bankou na světě Banca Monte dei Paschi. Opomenout nesmíme ani dostihový závod Palio delle Contrade na neosedlaných koních pořádaný 2x ročně, vždy 2. července a 16. srpna.


San Gimignano si svou přezdívku Mannhattan Toskánska vysloužilo díky 14-ti dochovaným kamenným věžím, které jsou vidět již z daleka. Z nejvyšší 54 m vysoké věže je překrásný výhled jak na gotické město, tak i na okolní rozmanitou krajinu.


Zvláštní pozornost si zaslouží ikona Toskánska, světoznámá šikmá věž v Pise. Ne bezdůvodně stojí věž na Piazza dei Miracoli, neboli Náměstí zázraků. Při vstupu na náměstí nejeden návštěvník oněmí krásou románské katedrály, šikmé věže i křestní kaple z bílého carrarského mramoru. A mnoho z nadšených turistů neodolá a snaží se podepřít věž alespoň opticky.


Pokud se budete chtít po prohlídce rozpálených kamenných měst osvěžit, můžete zamířit k členitému pobřeží nebo do některého z krásných národních parků.


Přírodní park Maremma představuje nedotčenou přírodní oblast. Jeho rozmanitost zahrnuje řeku Ombrone, pohoří Uccellina, historické věže, skalní město Pitigliano i divoké písečné pláže s dunami.


Národní park Arcipelago Toscano zahrnuje sedm toskánských ostrovů, z nichž největší a také nejznámější je ostrov Elba. Ta je známá svými nádhernými plážemi s bílým pískem, mořem, které hraje všemi odstíny modré a řadou historických a přírodních zajímavostí. Na Elbu se dostanete i s autem trajektem z města Piombino. Pokud vyrazíte bez auta, můžete se na Elbu dostat lodí i z jiných přímořských letovisek, např. ze San Vincenza.


Národní park Appennino Tosco-Emiliano ležící na hranici krajů Toskánsko a Emilia Romagna nabízí bohaté přírodní scenérie i faunu.


V letních měsících, kdy teplota přes den často stoupá přes 30 °C ve stínu, můžete skočit do moře na některé ze zdejších úžasných pláží. Téměř celé pobřeží Toskánska nabízí krásné písečné pláže u pulsujících letovisek. Najdete ale i tichá zákoutí s piniovými hájky, kde si průzračné moře užijete v klidu.


Dalším pádným důvodem k návštěvě Toskánska je její výtečná gastronomie. Základem jsou místní kvalitní suroviny a úžasná jednoduchost. Nechejte se zlákat a usedněte k toskánskému stolu. Můžete tak objevit dokonalost slavného florentského bifteku, sladkost piniového koláče, a aby menu bylo dokonalé, nesmí na stole chybět lahodné víno Chianti.


Toskánské vnitrozemí nabízí neodolatelnou atmosféru. Na jaře je provoněno levandulí, v létě zbarvené do žluta od lánů slunečnic a obilí a na podzim je vzduch zaplaven vůní hroznů. Ať už se vydáte do toskánského vnitrozemí v kterémkoliv období, vždy zde zažijete jedinečnou dovolenou.


Zapomeňte alespoň na pár dní na čas a práci. Vyberte si některou z toskánských usedlostí v naší nabídce a poznejte výjimečnou krásu kraje Toskánska.

 

Hotely a apartmány v oblasti Toskánsko - vnitrozemí

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Arezzo »Asciano »Bettolle »Campagnatico »Camucia »Casone »Castiglion Fiorentino »Cavriglia »Cerreto Guidi »Civitella in Valdichiana »Colle Val d´Elsa »Cortona »Figline Valdarno »Florencie »Foiano della Chiana »Lastra a Signa »Laterina »Lucignano »Marciano della Chiana »Montaione »Monte San Savino »Montecarlo »Montecatini Terme »Montecchio »Montepulciano »Monteriggioni »Olmo »Pelago »Pian di Scó »Pienza »Pietraia »Poggibonsi »Poggio d´Acona »Rapolano Terme »San Gimignano »San Giustino Valdarno »Sant´Albino »Sarteano »Sinalunga »Sorano »Stia »Subbiano »Tavarnelle »Torrita di Siena »Tregozzano »Volterra »
 
 
ubytovani