Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Elba

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Elba
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Elba

Elba

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature21 °C14 °C25 °C17 °C28 °C20 °C28 °C20 °C25 °C17 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Elba
Procchio - Apartmány ELBAMAR PROCCHIO
Apartmány

ELBAMAR PROCCHIO

Elba / Procchio
 
Hodnocení: 96 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Seccione - Apartmány SECCIONE
Apartmány

SECCIONE

Elba / Seccione
Hodnocení: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Rio Marina - Villaggio ORTANO MARE HOTEL ****
Villaggio

ORTANO MARE HOTEL ****

Elba / Rio Marina
       
Hodnocení: 84 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Rio Marina - Villaggio ORTANO MARE REZIDENCE ****
Villaggio

ORTANO MARE REZIDENCE ****

Elba / Rio Marina
       
 

Dovolená na Elbě je nejlepší!
• věčně zelený ostrov si každého získá svou neskutečnou krásou
• Elbu proslavil legendární vojevůdce Napoleon, který zde několik měsíců pobýval
• mírné a stálé počasí, zajímavá hornatá krajina, kamenná malebná městečka připomínající dřívější slávu, skalnaté útesy střídající písečné pláže
• smaragdové moře a průzračná voda - to je přímo ráj pro potápění
• jihozápadní pobřeží ostrova, které je málo obydlené, vybízí k prožití klidné dovolené
• nádherné přírodní scenérie vytváří výborné podmínky pro aktivní dovolenou - cykloturistiku, turistiku, windsurfing


Pojeďte s námi na Elbu!

Věčně zelený ostrov v Tyrhénském moři si vás získá svou neskutečnou krásou. Je součástí národního parku toskánského souostroví. I přesto, že rozlohou 224 m2 nejde o velký ostrov, na délku měří pouhých 27 km a jeho šířka je 18 km, jde o třetí největší ostrov Itálie. Od pobřeží Toskánska ho dělí jen 11 km. Vyznačuje se stálým podnebím, členitým pobřežím, krásnou přírodou a průzračným mořem. Na ostrov se pohodlně dostanete trajektem, který pravidelně jezdí z města Piombino.


Elbu proslavil především legendární vojevůdce Napoleon Bonaparte. Pobýval zde necelých 10 měsíců v letech 1814 a 1815, kdy byla Elba místem jeho prvního nuceného exilu. V průběhu jeho pobytu zde zavedl mnoho ekonomických a sociálních reforem, které přispěly k zlepšení života místních obyvatel. Na mnohých místech lze cítit jeho vliv dodnes, zasloužil se o výstavbu cest, škol, nemocnice i divadla. Chcete se na vaší dovolené na Elbě vydat po stopách tohoto významného vojevůdce? V hlavním městě a zároveň nejlidnatějším městě ostrova Portoferraio můžete navštívit Napoleonovu oficiální rezidenci – Villa dei Mulini. Při prohlídce máte možnost vidět jeho pracovnu, osobní sbírku obrazů, přijímací salón, šatník, ložnici nebo knihovnu. Druhé letní sídlo Napoleona Villa Napoleone leží jen 6 km od Portoferraio, na svahu kopce onte San Martino. Villa je obklopená hustým zeleným lesem a dostat se sem můžete i veřejnou dopravou nebo autem. Je otevřená po celý rok. Pokud ji však navštívíte první neděli v měsíci, budete mít vstup zdarma.


Dovolená na ostrově Elba je ideální pro všechny věkové kategorie. Můžete ji strávit relaxací na pláži nebo aktivním poznáváním ostrova. V naší nabídce naleznete ubytování ve všech částech ostrova.


Pokud se přikláníte spíše k oddychové „plážové“ dovolené, na Elbě naleznete mnoho různých pláží. Jsou zde písečné nebo oblázkové pláže, s pozvolným vstupem do moře, vhodné i pro nejmenší nebo menší pláže ukryté v romantických zátokách. Pro děti jsou ideální pláže v jižní části ostrova jako Cavoli nebo Lacona. Cavoli je jednou z nejznámějších pláží na ostrově a nachází se necelých 6 km západně od Marina di Campo. Další písečnou pláž Biodola najdete v severní části ostrova, 6 km východně od Procchio. Krásné oblázkové pláže s průzračným mořem se nachází v okolí Portoferraio, jsou to pláže Padulella a Sansone.


Pokud upřednostňujete aktivní dovolenou, doporučujeme si vypůjčit skútr nebo motocykl v jedné z mnoha půjčoven a vydat se na dobrodružnou cestu napříč celým ostrovem. Jelikož ostrov není velký, můžete ho objet za jeden den. Nádherné přírodní scenérie ostrova vytváří výborné podmínky i pro cyklistiku, turistiku, windsurfing nebo trekking. Pokud si zvolíte cyklistiku, nejspíše narazíte na horší značení tras, značky jsou často ukryty za kmeny stromů. Odměnou vám budou krásné výhledy na kopcovité okolí, nebo členité pobřeží. K nejnavštěvovanějším místům ostrova patří nejvyšší vrchol Monte Capane. Můžete se na něj dostat pěší túrou nebo lanovkou, která začíná v Marciana a je dlouhá přibližně 2,5 km.


Díky smaragdovému moři s průzračnou vodou, množstvím korálovcýh útesů a bohaté podmořské flóře je Elba skutečným rájem i pro potápěče. Nachází se tu až 36 potápěčských míst různých náročností a pobřeží ostrova se ta řadí k jedné z nejlepších lokalit k potápění v Evropě.


Na Elbě je několik malebných městeček. Jedno z nejhezčích a nejútulnějších je Capoliveri, které leží na úpatí stejnojmenné hory, na poloostrově Punta Calamita. Tato oblast poskytuje krásné panoramatické výhledy a řadí se k nejnavštěvovanějším místům ostrova. Na poloostrově je velký výskyt magnetitu, o kterém se tradovalo, že způsobil potopení mnoha lodí v okolí.


Magnetit však zdaleka není jediným minerálem, který najdete na Elbě. Vyskytuje se zde mnoho zajímavých a pestrobarevných minerálů, proto je vyhledávaným místem i pro geology a sběratele. Nejvýznamnější sbírku minerálů z ostrova máte možnost vidět v muzeu minerálů Parco Minerario. Najdete jej ve východní části ostrova, v městečku Rio Marina. Prohlídka začíná v muzeu v historickém centru městečka a potom pokračuje vláčkem do oblasti těžby.


Na severní části ostrova, západně od Portoferraio naleznete malebnou rybářskou vesnici Procchio, která leží ve stejnojmenném zálivu. Během krátké doby se stala oblíbeným letním střediskem, zejména pro svou 1 km dlouhou bílou písečnou pláž, která nabízí veškerý komfort, od plážového servisu, přes bary a restaurace, až po možnost pronajmutí šlapadla, kánoe nebo loďky. Pro odvážnější jsou zde školy plachtění, windsurfingu a potápění. Dalším oblíbeným místem ke koupání je záliv Seccione, který leží jen 3 km západně od Portoferraio. Bílá oblázková pláž smíchaná s pískem se nachází pod strmými útesy Montebella. Vílý pás vytváří krásný kontrast se zelení a smaragdovým mořem a je ideálním místem pro oddych.


V oblasti Marina di Campo, která se nachází v jihozápadní části ostrova, najdete nejdelší cca 2 km dlouhou pláž s pozvolným vstupem vhodným pro děti. V městečku nechybí typické kavárny a restaurace, kde můžete ochutnat místní speciality – zejména různé pochoutky z ryb, lesního ovoce nebo můžete ochutnat víno z místních vinic. Pokud budete svou dovolenou trávit v této části ostrova, doporučujeme navštívit akvárium Acquario dell´Elba, ve kterém máte možnost obdivovat ve více jak 80 akváriích více než 150 druhů středomořských organizmů.

Elba toho nabízí opravdu hodně, krásnou přírodu, prostor pro oddych i aktivní dovolenou. Tak neváhejte a vyberte si z naší nabídky.


 

Hotely a apartmány v oblasti Elba

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Bagnaia »Capoliveri - Gualdo »Capoliveri - Innamorata »Capoliveri - Morcone »Capoliveri - Naregno »Capoliveri - Straccoligno »Chiessi »Fetovaia - Campo nell'Elba »Lacona »Lido di Capoliveri »Magazzini »Marciana Marina »Marina di Campo »Nisporto »Patresi - Marciana »Pomonte »Porto Azzurro »Portoferraio - Monte Orzo »Procchio »Rio Marina »Seccione »
 
 
ubytovani