Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Umbria

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Umbria
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Umbria

Umbria

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C9 °C26 °C12 °C30 °C15 °C29 °C15 °C26 °C13 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Umbria
Castelfranco di Sopra - Agriturismo LE BALZE
Agriturismo

LE BALZE

Umbria / Castelfranco di Sopra
   
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Mercatale - Apartmány CASA LA PRIMULA
Apartmány

CASA LA PRIMULA

Umbria / Mercatale
     
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Palazzo del Pero - Villa ANTICO MULINO
Villa

ANTICO MULINO

Umbria / Palazzo del Pero
     
Hodnocení: 95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Ponte Buriano - Apartmány CASA ROSSA
Apartmány

CASA ROSSA

Umbria / Ponte Buriano
      
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolená v Umbrii je nejlepší!
• leží v centrální Itálii mezi Florencií a Římem
• k Jaderskému moři na východě je to stejně daleko jako směrem na západ k moři Tyrhénskému
• hlavním městem je Perugia, jejíž rozsáhlé historické centrum se rozpíná v prudkých svazích Apeninského podhůři a je pojmem pro milovníky čokolády
• nachází se zde továrna Perugina, vyrábějící čokoládové pralinky Baci (polibky), v každé z nich najdete přibalený slavný výrok o lásce nebo přátelství
• populární tradicí se staly i říjnové čokoládové hody Eurochocolate
• za návštěvu stojí také nedaleké jezero Trasimeno, které je nejdelším a na ryby nejbohatšm italským jezerem, můžete se zde odreagovat windsurfingem, plavbou na lodi, jízdou na vodních lyžích, nebo rybařením


Pojeďte s námi do Umbrie!

Pokud patříte k cestovatelům, kteří k vysněné dovolené nepotřebují ani moře ani živá letoviska, ale nádhernou přírodu, nedotčenou venkovskou krajinu posetou kamennými městy a výtečnou gastronomii, pak vítejte v kraji Umbria, zeleném srdci Itálie.


Její kopce jsou poseté hrady, pevnostmi a strážními věžemi. Její údolí jsou lemována nesčetnými řekami a objevíte zde i největší jezero na Apeninském poloostrově. Renesanční mistrovská díla, malá středověká městečka v kopcích a kláštery založené řadou místních světců jsou dech beroucí.


Umbria leží v centrální části Itálie a jako jeden z mála italských regionů nemá přístup k moři. Kraj má dvě provincie: Perugia a Terni.


Ať už se v Umbrii vydáte kamkoliv, město Perugia rozhodně doporučujeme navštívit. Je hlavním městem regionu a získá si vás úžasnou atmosférou, historií, uměním, architekturou i četnými možnostmi zábavy. Náměstí Piazza IV. Novembre tvoří centrum, které se rozprostírá podél strmých uliček vedoucích ke zdem původní etruské osady a starobylých bran. V centru náměstí najdete krásnou středověkou kašnu Maggiore, která je jednou z nejlepších ukázek gotického umění v Itálii. Od kašny uvidíte i na Pallazzo dei Priori, hlavní sídlo středověkých vůdců, nebo na katedrálu San Lorenzo. Perugia je univerzitním městem s velmi živým centrem. Téměř neustále se konají kulturní akce, jako např. tradiční jazzový a čokoládový festival.


Středověké město Assisi, které je ohraničeno dlouhými zvlněnými kopci, je úzce spjato se životem a duchovním odkazem snad nejvýznamnějšího italského světce San Francesca. Bazilika San Francesco, která je viditelná na míle daleko, je opravdovým klenotem světového dědictví Unesco. Je rozdělena na horní klášter se slavným cyklem Giottových fresek popisujících život sv. Františka a dolní klášter, kde najdete fresky od sienských mistrů Pietra Lorenzettiho a Simone Martiniho. Pokud se necháte při své pouti po Assisi zlákat k výstupu na věž Torre del Popolo, odměnou vám bude nepopsatelně krásný výhled do okolí.


Gubbio je jednou z nejstarších vesnic v Umbrii, která dosáhla svého vrcholu ve středověku. Nabídne nám toho hodně ale i dnes. Nádherný Palazzo dei Consoli, symbol města, či Palazzo Ducale jsou jen malou ochutnávkou. Na město shlíží z hory Igino Bazilika Sant´Ubaldo. Vedle krásy samotného kláštera, je velkým zážitkem i „lanovka“ v železných koších, kterou se tam můžete dostat. Gubbio láká své návštěvníky nejen architektonickými skvosty, ale také velkolepými festivaly. Nejznámější je Corsa dei Ceri, závod s „dřevěnými svícemi“ na horu Igino a Palli Balestra, závod na koních se střelbou z kuší.


Dalším z okouzlujících měst je Orvieto. Jedním z mistrovských děl italského gotického umění je Orvietský Dóm s detailně propracovaným černobílým exteriérem. Každého ohromí fascinující ukázka duhových fresek, drahocenných mozaik a basreliéfů. Netradičním zážitkem může být i sestoupení po točitém schodišti (248 schodů) na dno studny Pozzo di San Patrizio z 16. století.


Historickým městem je také tisícileté Spoleto, které skrývá odkazy minulosti ve středověké a renesanční architektuře. Pokud budete na dovolené v červnu, nenechte si ujít hudební Festival dei Due Mondi, festival dvou světů.


Doporučujeme také návštěvu některého z národních parků. Národní park Monti Sibillini je nádherný, velmi členitý a skládá se ze stejnojmenné horské oblasti v jihovýchodní části kraje. Nejvyšším vrcholem je Monte Vettore, který se tyčí do úctyhodné výšky 2 476 m n. m. Ve výšce 1 452 m n. m. najdete starobylé městečko Castelluccio s překrásnými panoramatickými výhledy. Vysoké pláně kolem osady jsou od května do začátku července poseté tisíci pestrobarevných květin. A pokud tu už budete, zajeďte si do necelých 30 km vzdáleného města Norcia, známého nejen svými lanýži, ale i světově uznávanými výrobky z uzeného masa.


Národní park Trasimeno zahrnuje stejnojmenné jezero, čtvrté největší v Itálii. Tato oblast má stále pozůstatky etruských osad, zejména v okolí Castiglione del Lago, kde se krása přírodní krajiny kombinuje s romantikou a klidem jezera. Na jezeře se nachází tři ostrovy: Minore, Maggiore a Polvese. Ostrov Maggiore je jediným trvale obývaným ostrovem a je pokryt hustou vegetací olivovníků, dubů a cypřišů. Jeho dominantou je hrad Guglielmi. K ostrovům je možné dostat se trajektem.


Krásný park Parco dei Nera plný impozantní vegetace najdete v provincii Terni. Husté dubové a borovicové lesy, divoké květiny, skalnaté výběžky ze zalesněných kopců nad řekou, bohatá říční fauna. Snad nevětším lákadlem parku jsou vodopády Cascata delle Marmore, starobylé dílo římského inženýrství, které padají z výšky 165 m. Oblast je posetá také malými opevněnými osadami a hrady, které vznikly ve středověku. Pokud máte rádi vodní sporty, tak můžete prohlídku přírodních a kulturních krás parku zakončit kanoistikou či raftingem.


Možná jste už slyšeli, že Itálie nemá jednotnou kuchyni ale regionální. A region Umbria naladí vaše chuťové buňky na maximum. Základem umbrijské kuchyně jsou regionální suroviny jako lanýže, houby, obiloviny, zelenina či zvěřina. Poslední jmenovaná se v kombinaci s vepřovým masem, pro zjemnění chuti, zpracovává tradičním způsobem do výborných klobásek, šunky a salámů. Nejznámější jsou klobásky salsicce či vepřová pečínka porchetta. Vynikající je i ovčí sýr pecorino, kvalitní olivové oleje a vzácné lanýže, které zvýší chuť každého pokrmu. Vzykoušejte na své dovolené typické špagety s černými lanýži korunované sklenkou lahodného vína.


Při objevování krás Umbrie se nedá zaměřit jen na konkrétní oblast poznávání. Kouzlo Umbrie pramení z jejího spojení umění, přírody a ticha.


Nasajte s námi atmosféru stále svěží a jedinečné krajiny bohaté na národní parky, historii i mistrovská umělecká díla. Vydejte se objevovat a poznávat kraj Umbria.

 

Hotely a apartmány v oblasti Umbria

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Castelfranco di Sopra »Castiglione del Lago »Mercatale »Palazzo del Pero »Passignano sul Trasimeno »Pergo »Petrignano del Lago »Ponte Buriano »Talla »Volterrano »
 
 
ubytovani