Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Gargano

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Gargano
Kdy a na jak dlouho? 27.04. - 13.07.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Gargano

Gargano

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature24 °C11 °C28 °C15 °C32 °C18 °C31 °C18 °C28 °C15 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Gargano
Mattinata - Apartmány VILLA LUCIA
Apartmány

VILLA LUCIA

Gargano / Mattinata
     
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Vieste - Villaggio SABBIADORO
Villaggio

SABBIADORO

Gargano / Vieste
     
Hodnocení: 94 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Rodi Garganico - Rezidence ZAGARE
Rezidence

ZAGARE

Gargano / Rodi Garganico
      
Hodnocení: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Mattinata - Macchia - Villaggio BAIA DEL MONACO
Villaggio

BAIA DEL MONACO

Gargano / Mattinata - Macchia
     
Hodnocení: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----

Dovolená na Gargano je nejlepší!
• Gargano - to je dovolená v přírodě s bujnou vegetací a působivými přírodními scenériemi
• pláže jsou převážně písečné a jsou ukončené skalnatými výběžky a mořskými jeskyněmi
• borovicové háje sahají až k azurovému moři, voda jeprůzračná a přímo vybízí k potápění
• zdejší starobylá městečka jsou vystavěna na skalnatých útesech a při procházkách úzkými uličkami s typickými kamennými domy na Vás dýchne atmosféra starých časů
• rozmanitost regionu se odráží i v její kuchyni - čerstvě ulovené ryby a mořské plody, těstoviny orecchiette, pšeničný chléb, mozzarella


Pojeďte s námi na Gargano!

Poznejte s námi Gargano, kouzelný vápencový poloostrov v Jaderském moři, který leží na jihovýchodě Itálie v regionu Apulie. Na mapě ho najdete snadno jako “ostruhu italské boty”. Celý poloostrov spadá do národního parku Parco Nazionale del Gargano. Získá si vás svými působivými přírodními scenériemi, bujnou vegetací, průzračným mořem a členitým pobřežím.


Nejoblíbenějším dovolenkovým cílem na Garganu je město Vieste. Historické centrum s bílými domečky postavenými na skále vytváří jedinečný kontrast s tyrkysovým mořem a zelení borovicových hájů táhnoucích se až k pobřeží. Pokud si zvolíte ubytování v rušnější, centrální části, budete jen kousek od hlavní pláže, z které je krásný výhled na historické centrum. Příjemnou procházkou po plážové promenádě se za pár minut ocitnete v úzkých uličkách starobylého centra. Nebo můžete naopak zvolit ubytování v klidnějších částech plných zeleně u menších zátok, ležících v západní časti letoviska.


Milovníkům přírody a komornějšího prostředí doporučujeme město Mattinata, které je neobvykle umístěné na svahu. V naší nabídce naleznete ubytování u oblázkových pláží s průzračnou vodou a příkřejším vstupem do moře. Ideální místo pro skutečný relax a načerpání nové energie uprostřed přírody.


Gargano nabízí o mnoho víc než jen relax na pláži. Možností, jak si zpestřit dovolenou je tu opravdu nespočet, můžete sportovat, poznávat nová místa anebo se na chvíli vrátit do minulosti při poznávání historie.


Během pobytu určitě doporučujeme využít některou z místních nabídek lodních výletů. Vápencové pobřeží mezi Mattinatou a Vieste je skutečným skvostem. Během plavby vám odhalí množství jedinečných přírodních útvarů a mořských jeskyň, které moře v průběhu století doslova vyčarovalo na vápencovém pobřeží. Jeskyně střídají menší panenské pláže s bílým pískem, ukryté mezi skalnatými útesy. Mnohé z nich jsou přístupné jen lodí. Z plavby podél pobřeží si odnesete skutečně krásný zážitek.


Dalším tipem je okružní plavba okolo ostrovů Tremiti. Tyto vápencové ostrovy se nacházejí cca 20 km severně od poloostrova Gargano. Jsou rájem především pro milovníky potápění, kteří tu díky průzračnému, křišťálově čistému moři mohou objevovat bohatý podmořský svět.


Při pobytu na Garganu vás určitě upoutají velké dřevěné konstrukce postavené na skalnatých výběžcích s dlouhými rameny vyčnívajícími do moře, na kterých jsou upevněny rybářské sítě. Jedná se o “trabucco”, které byli v minulosti používané na lov ryb. Jejich návštěva bude pro vás nevšedním zážitkem. V současnosti jsou v nich často umístěné restaurace, kde si můžete pochutnat na čerstvě ulovené rybě, nebo jiných mořských specialitách.


Na Garganu si přijdou na své i milovníci vodních sportů. V této oblasti jsou výborné povětrnostní podmínky, proto je ideálním místem pro windsurfing a kitesurfing. Ještě jste tento sport nikdy nevyzkoušeli? Právě tady máte jedinečnou možnost! Využijte některou ze škol a staňte se aspoň na chvilku “králem vln” brázdícím mořskou hladinu.


Pokud nechcete strávit celý pobyt u pobřeží, vydejte se směrem do vnitrozemí, do Foresta Umbra – do lesa stínů. Za necelých 20 minut od pobřeží se už můžete ponořit do svěží zeleně lesa, který je skutečným srdcem národního parku Gargano. Ukrývá v sobě bohatou faunu a flóru, najdete tu množství buků, dubů, javorů, kaštanů a borovic. Pod stromy tu rozkvétá více než 65 druhů orchidejí. Foresta Umbra je vhodná na celodenní výlet, piknik, nebo jen rychlý únik do klidu v lůně přírody.


Gargano je významným místem i pro věřící. Pod nejvyšší horou Monte Calvo, v městě San Giovanni Rotondo je kapucínský klášter Santa Maria delle Grazie. Působil v něm mnich Padre Pio, který zázračně vyléčil mnoho lidí. Klášter, spolu s novým kostelem je významným poutnickým místem.


Toužíte poznat tento zajímavý poloostrov?


Máme pro vás pár tipů na ubytování:

 

Hotely a apartmány v oblasti Gargano

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Castellaneta Marina »Mattinata »Mattinata - Macchia »Peschici »Rodi Garganico »Rodi Garganico - Lido del Sole »San Menaio »Vieste »
 
 
ubytovani