Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Emilia Romagna

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Emilia Romagna
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 

Emilia Romagna

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature21 °C11 °C25 °C15 °C28 °C17 °C27 °C17 °C24 °C15 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Emilia Romagna
Cattolica - Hotel PHILADELPHIA ***
Hotel

PHILADELPHIA ***

Emilia Romagna / Cattolica
   
 
Cattolica - Rezidence CLUB HOUSE
Rezidence

CLUB HOUSE

Emilia Romagna / Cattolica
     
Hodnocení: 98 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Cattolica - Hotel CORMORAN ****
Hotel

CORMORAN ****

Emilia Romagna / Cattolica
     
Hodnocení: 83 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Rimini - Hotel DOGE ***+
Hotel

DOGE ***+

Emilia Romagna / Rimini
    
Hodnocení: 97 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-

Dovolená je nejlepší v Emilia Romagna!
• charakteristické jsou dlouhé mělké pláže s jemným pískem
• ideální turistický cíl pro rodiny s dětmi
• pulzující noční život známých a oblíbených přímořských letovisek Rimini a Cattolica si užijí mladí a věčně mladí hosté
• ve vnitrozemí najdete historická města, která nabízí své antické, středověké, renesanční a barokní památky (Bologna, Ravenna, Ferrara a další)
• region je přezdíván „Břicho Itálie“ – nabízí jak svá vína,tak své speciality jako je parmská šunka, parmezán, pravé boloňské špagety a další
• nezapomeňte navštívit také stát ve státě San Marino


Pojeďte s námi do Emilia Romagna!

Region Emilia Romagna sahá od Jaderského moře téměř až k západnímu pobřeží Itálie a jeho největší část zabírá Pádská nížina. Díky velmi příznivému klimatu se zde daří především zemědělství a tak není divu, že právě z těchto míst pochází ty nejvybranější italské lahůdky. Kdo by neznal parmazán, parmskou šunku, těstoviny s ragú alla bolognese nebo balsamikový ocet! Tyto lahůdky jsou známé i u nás, ale pro tu pravou chuť a atmosféru se prostě musíte vydat sem. Čerstvé suroviny, místní skvělí kuchaři a temperamentní číšníci, to je kombinace, která se postará o gastronomický zážitek, na který jen tak nezapomenete.


Ani historie není ve srovnání s gastronomií pozadu. Spousta nádherných historických míst a památky světového významu s kombinací již zmíněného skvělého jídla a vyhřátého pobřeží, to je lákadlo, kterému prostě odolá jen málokdo.


Pro milovníky historie začneme pěkně na severu regionu. Nedaleko pobřeží leží Ravenna, město s nádhernými byzantskými mozaikami, které jsou světovým unikátem. Ubytujte se v nedalekých letoviscích Lido di Pomposa nebo Porto Garibaldi a do Ravenny to máte, co by kamenem dohodil. A pokud budete dovolenkovat i s dětmi, užijte si společně zábavu ve velkém zábavním parku Mirabilandia. Jak Lido di Pomposa, tak i Porto Garibaldi jsou typická menší pobřežní městečka s obchůdky, kavárnami a restauracemi, které ožívají s letní turistickou sezónou. Nejsou ale tak rušná, a právě proto jsou vyhledávaná především rodinami s menšími dětmi.


Nemůžeme zapomenout ani na vnitrozemí tohoto bohatého regionu. Rozhodně se zajeďte podívat do nádherného města Bologna. Víte, že právě zde je nejstarší univerzita na světě? Byla založena již roku 1088 a mezi její slavné absolventy patří např. Dante Alighieri, Mikuláš Koperník nebo Francesco Petrarca. Severovýchodně od Bologni leží Ferrara, další historická perla regionu. Po dálnici se sem dostanete za pár minut. Směrem na severozápad od Bologni leží Modena. Tu by určitě neměli minout milovníci rychlých kol, neboť právě zde se nachází muzeum automobilů Enzo Ferrari. Krásné muzeum ještě krásnějších aut se nachází v budově, kterou navrhl český architekt Jan Kaplický. Region oplývá mnohými dalšími historickými skvosty, například města Mantova, Parma nebo Piacenza. Ale tak jak už to v Itálii je, historických perel je tolik, že nám nestačí ani všechny prsty na nohou a rukou, abychom vyjmenovali alespoň ty nejzajímavější v každém regionu.


Po vydatném poznávacím okruhu potřebujete rozhodně odpočinek a ten najdete na zdejších plážích. Pláže regionu Emilia Romagna jsou písečné, s typickým mělkým pobřežím a množstvím řad pestrobarevných slunečníků. Jste-li z povahy plážoví povaleči a vyhledáváte čilý ruch a zábavu, jsou pro vás letoviska Rimini, Riccione nebo Cattolica jako stvořené. Tato města v podstatě navazují jedno na druhé a splývají v jedno velké prázdninové centrum. Jsou živá, mezinárodní a od rána do večera a od večera až do pozdní noci pulzující. Na promenádách a v centrech najdete nespočet elegantních obchodů, vyhlášených restaurací a kaváren. Na plážích zase spoustu sportovního vyžití a animační programy pro dospělé, malé děti i teenagery. Takže pokud se nechcete na dovolené nudit ani minutu, jsou tato letoviska pro váš pobyt jasnou volbou.


Pokud přece jen nevyhledáváte celodenní ruch, ale na druhou stranu zase nechcete být daleko od pulzujících center a všech lákadel v okolí, zvolte některé z letovisek severně od Rimini. Městečka Cesenatico, Bellaria - Igea Marina nebo Milano Marittima nejsou až tak velká, ale zaručují pohodlnou dovolenou. Naleznete zde pěkné udržované pláže a výhodné ceny hotelů, které jsou často velmi blízko pláže i centra.


Celý region a hlavně pobřeží jsou velmi oblíbeným a hojně navštěvovaným cílem nejen Italů, ale také ostatních Evropanů. Proto zde pro všechny dovolenkáře a jejich děti vyrostlo v okolí několik zábavních parků. Doporučujeme navštívit vyhlášené delfinárium, nebo park miniaturních italských staveb, akvárium v Cattolica nebo vodní zábavní park Acquafan v Riccione


Nesmíme samozřejmě zapomenout na třetí nejmenší evropský stát, na maličké San Marino, které leží jen pár kilometrů od pobřeží. Vynechat jeho návštěvu by byla škoda. Výhled na krásně zelené hornaté vnitrozemí a za pěkného počasí i na dvacet kilometrů vzdálený Jadran opravdu stojí za to.


Jelikož většina přijíždějících hostů využívá ke svým cestám automobil, musíme zmínit také výbornou dopravní obslužnost. Region je doslova protkán dálnicemi, takže příjezd z kterékoliv světové strany je velmi pohodlný.


Toto je jen malý výčet toho, co můžete v regionu Emilia Romagna vidět a zažít. Vyberte si pobyt v některém ze zmíněných letovisek a sami uvidíte, že tento krátký seznam doplníte dalšími zajímavými zážitky.

 

Hotely a apartmány v oblasti Emilia Romagna

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Bellaria - Igea Marina »Cattolica »Cesenatico »Gatteo a Mare »Igea Marina »Lido Adriano »Lido Estensi »Lido delle Nazioni »Lido di Pomposa »Lido di Savio »Lido di Spina »Milano Marittima »Pinarella di Cervia »Porto Garibaldi »Punta Marina Terme »Riccione »Rimini »Rimini - Marebello »Rimini - Marina Centro »Rimini - Marina Centro »Rimini - Miramare »Rimini - Rivabella »Rimini - Rivazzurra »Rimini - San Giuliano »Rimini - Torre Pedrera »Rimini - Viserba »Rimini - Viserbella »San Mauro Mare »Valverde di Cesenatico »
 
 
ubytovani