Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Kampánie

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Kampánie
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Kampánie

Kampánie

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature24 °C13 °C28 °C17 °C30 °C19 °C30 °C19 °C27 °C17 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Kampánie
Baia Domizia - Rezidence GIULIVO
Rezidence

GIULIVO

Kampánie / Baia Domizia
     
Hodnocení: 84 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Baia Domizia - Hotel GIULIVO H ****
Hotel

GIULIVO H ****

Kampánie / Baia Domizia
     
 
Baia Domizia - Camping BAIA DOMIZIA
Camping

BAIA DOMIZIA

Kampánie / Baia Domizia
       
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Marina di Camerota - Villaggio LA FENOSA
Villaggio

LA FENOSA

Kampánie / Marina di Camerota
    
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolená v Kampánii je nejlepší!
• ráj všech druhů požitků – fascinující členité pobřeží, průzračné moře, ohromující barvy, vůně přírody, lahůdky místní kuchyně
• proslulá pulzující Neapol s Vesuvem, ale také lázeňský ostrov Ischia, čarokrásný ostrov Capri a dech beroucí antické město Pompeje
• celý region se pyšní velmi cennými historickými památkami – v oblasti Paestum se dochovaly trosky chrámů, které jsou nejzachovalejšími monumenty řeckého stavitelského umění na italské pevnině
• dovolenou podle svých představ zde prožijí ti, kteří se nespokojí jen s nicneděláním na plážích, ale chtějí také poznávat stále něco nového
• objevte pravou neapolskou pizzu, oblíbený likér Limoncello a výbornou mozzarellu di Bufala


Pojeďte s námi do Kampánie!

Vydejte se s námi na dovolenou do jihozápadní části Itálie. Do oblasti, která se pyšní cennými historickými památkami, fascinujícím členitým pobřežím, průzračným mořem, krásnou přírodou a vůněmi lahůdek místní kuchyně. Kampánie je ideálním místem pro vaši dovolenou, pokud nechcete celou dobu strávit jen na pláži. Ať už se během pobytu vydáte do proslulé Neapole, města s pulzujícím životem, ke kráteru sopky Vesuv, navštívíte ostrov Ischia nebo Capri, nebo se budete procházet podél ruin antického města Pompeje, odnesete si z dovolené kromě oddechu na pláži i neopakovatelné zážitky. Navíc, poloha v jižní části Itálie, vám zajistí příjemné, teplé středomořské počasí.


Kterou část Kampánie si vybrat pro svou dovolenou? Představíme vám nejoblíbenější letoviska této oblasti a místa, kam se určitě vyplatí podívat.


V nejsevernější části Kampánie najdete menší, klidné přímořské letovisko Baia Domizia. Nabízíme zde celou řadu hotelů přímo u pláže, ale i villaggia se širokou škálou služeb, které ocení zejména skupinky mladých, nebo rodiny s dětmi. Zajímavostí, která vás zde možná trošku překvapí, je tmavý písek na pláži. Nemusíte se ale ničeho obávat, tmavá barva jen odhaluje jeho sopečný původ. Pláže jsou zde vždy velmi pěkně upravené a vstup do moře pozvolný. Celá oblast je turisticky velmi atraktivní. Při dovolené v této části Kampánie doporučujeme navštívit blízká pobřežní středověká městečka Formia a Gaeta. Ideální je spojit jejich návštěvu s koupáním na některé z místních pláží. Kousek od Baia Domizia leží Minturno s rozlehlým archeologickým areálem Antica Minturno, kde máte možnost vidět antické divadlo, aquadukt a další památky. Pokud se vydáte více do vnitrozemí, po necelé hodině cesty dorazíte do města Caserta. Královský zámek z 18. století, který je zde hlavním turistickým cílem, je často označován jako francouzské Versailles. Zachoval se v něm nádherný interiér, chloubou je zahrada s fontánami. Na návštěvu si vyhraďte dost času, celý areál je opravdu rozsáhlý a byla by ho škoda jen tak v rychlosti proletět.


Zvláštní místo si zaslouží hlavní město Kampánie, které je třetím největším městem v Itálii – Neapol. Těžko ho popsat pár větami, jeho atmosféru si prostě musíte zažít. Na první pohled na mnohé působí špinavým a ošuntělým dojmem, a možná jste si ho už z doslechu zaškatulkovali jako nebezpečné "mafiánské" město, ale už po krátké procházce si ho určitě zamilujete. Typické úzké uličky, všude šňůry s prádlem spojující protilehlá okna a balkony, na každém rohu budovy malý oltář, temperamentní vřava vycházející z oken s typickými barevnými dřevěnými okenicemi, auta odstavené na nejkrkolomnějších místech a uličkách... A k tomu malé náměstíčka, pulzující život, historické památky. Z těch nevynechejte například středověký hrad Castel Nuovo. Na kávičku nebo nákup si zajděte do Galleria Umberto, která spojuje několik ulic města, má krásnou historickou podlahu z mozaiky a skleněný strop. Je součástí Unesco, stejně jako historické centrum Neapole. Neobvyklý zážitek vám přinese Galleria Borbonica, tunel pod městem, který je plný starých skútrů, aut a soch, nebo hřbitov Fontanelle, pocházející ze 17. století, umístěný na okraji města, v jeskyni vulkanického původu. A na co nesmíte v Neapoli v žádném případě zapomenout? No přece ochutnat pravou neapolskou pizzu. Právě v této oblasti se totiž tento gastronomický skvost zrodil.


Nad neapolským zálivem se tyčí Vesuv, jedna z nejznámějších sopek světa a jediná činná sopka na evropské pevnině, která vybuchla v průběhu posledních 100 let. Poslední erupce byla v roce 1944. Pohled na "dřímající" kráter sopky u vás vzbudí velký respekt a zanechá ve vás jedinečný zážitek. S Vesuvem jsou velmi úzce spjaty nedaleké Pompeje, bohaté římské město, které bylo jedno z nejvýznamnějších obchodních center v Kampánii. Právě Pompeje byly v roce 79 našeho letopočtu zničeny nejsilnější erupcí sopky Vesuv. Výbuch pohřbil celé město i s obyvateli pod několika metry sopečného popela. Při návštěvě archeologické oblasti Pompejí máte možnost vidět jeho pozůstatky, včetně velkého divadla, lázní či nevěstince.


Ke Kampánii neodmyslitelně patří i ostrovy. Z nich nejznámější jsou Capri a Ischia, takže pokud máte v oblibě lodní výlety, nad jejich návštěvou dlouho neváhejte. Na ostrově Capri můžete obdivovat pozůstatky známé Villa Jovis císaře Tiberia, Augustovy zahrady či magickou modrou jeskyni Grotta Azzurra. Ischia je vyhledávaná pro množství termálních pramenů, historické památky, krásné pláže i příjemné středomořské klima.


Na poloostrově, jižně od Neapole, leží malebné město Sorrento, obklopené sady pomerančovníků a cintrónovníků. Zachovaly se v něm památky ze středověku i z antické doby. Při jeho návštěvě nezapomeňte ochutnat místní specialitu – citrónový likér Limoncello. Pokud byste pokračovali dále směrem na jih, dostanete se na vyhlášené amalfské pobřeží, které je zapsáno do světového dědictví Unesco. V městečkách Positano, Praiano, Amalfi, nebo Minori tyrkysové moře kontrastuje s barevnými domky vystavěnými na skále a divokou středomořskou vegetací. Toto romantické, až přímo pohádkové pobřeží s arabsko-sicilskou architekturou, je častou inspirací pro mnohé malíře, filmaře i fotografy.


V nejjižnější části Kampánie se rozprostírá oblíbená dovolenková oblast Cilento. Je jednou z nejkrásnějších a nejzachovalejších částí Itálie s bělostnými plážemi a čistým mořem. Park, který se zde rozprostírá Parco Nazionale di Cilento, je druhým největším národním parkem v Itálii. Pokud jste rádi obklopeni krásnou přírodou, upřednostňujete menší zátoky a netoužíte po přelidněných centrech, vydejte se na dovolenou právě sem. Oblíbenými přímořskými letovisky, které najdete v naší nabídce jsou Marina di Camerota, Marina di Ascea a Pestum. Marina di Camerota si vás získá členitým pobřežím, romantickými plážemi, útesy a jeskyněmi. Centrum láká na prohlídku svých úzkých uliček plných obchůdků, pizzerií, restaurací, barů a především promenády podél přístavu. Marina di Ascea je historické městečko s krásnou pobřežní promenádou, mnoha obchůdky a rybími restauracemi. Večer nabízí kouzelný pohled na osvětlené vykopávky římského města Velia. Ráj pro milovníky historie je i letovisko Paestum, které je významný starořeckým nalezištěm se zachovalými dórskými chrámy a zbytky antického města.


A toto je jen zlomek z toho, co vám může Kampánie nabídnout. Vyberte si z naší nabídky a přijeďte ji ochutnat na vlastní kůži. Delší cesty na jih Itálie určitě nebudete litovat!

 

Hotely a apartmány v oblasti Kampánie

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Agropoli »Ascea Marina »Baia Domizia »Caprioli - Pisciotta »Marina di Ascea »Marina di Camerota »Marina di Casal Velino »Marina di Varcaturo »Massa Lubrense »Metá di Sorrento »Minori »Paestum »Palinuro »San Marco di Castellabate »Sant´ Agnello »Sorrento »
 
 
ubytovani