Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Sardínie

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Sardínie
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Sardínie

Sardínie

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C12 °C27 °C16 °C30 °C19 °C30 °C19 °C27 °C17 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Sardínie
San Teodoro - Rezidence LE CANNE
Rezidence

LE CANNE

Sardínie / San Teodoro
   
Hodnocení: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----

Dovolená na Sardínii je nejlepší!
• za divukrásnými plážemi, azurovým mořem, nezničenou přírodou a skalnatými zátokami nemusíte cestovat do Karibiku, čeká na vás Sardínie - ostrov, kde se zastavil čas
• šarm nedotknutelné oblasti si ostrov zachoval dodnes, zamilovala si jej italská smetánka a objevily ho i hvězdy Hollywoodu
• nároční hosté ocení odpočinek na smaragdovém pobřeží Costa Smeralda, jednom z nejluxusnějších míst v Evropě
• výběr pobytového místa je ale vcelku jednoduchý pro všechny - celé pobřeží ostrova je lemováno překrásnými plážemi, které jsou pokryty jemným bílým pískem a mořská voda má tolik odstínů modré barvy, že ani objektiv nejlepšího fotoaparátu je nezachytí všechny
• Sardínie nabízí ale více než jenom slovy nepopsatelné pláže, ve vnitrozemí vás zaujmou půvabná městečka, při jejichž návštěvě se vrátíte o několik staletí nazpět, staré amfiteátry a lázně, přírodní krásy - čím se necháte zlákat nejvíc, záleží jenom na vás
• Vaše chuťové buňky podráždí místní kuchaři, kteří kouzlí z čerstvých ryb a mořských plodů dokonalé speciality


Pojeďte s námi na Sardínii!

Sardínie je druhým největším ostrovem Itálie a celého Středozemního moře. Ostrov nabízí mnoho různých lákadel. Naleznete zde panenskou přírodu, moře, které hraje všemi odstíny modré a zelené a členité pobřeží s malými zapomenutými plážemi s bílým pískem, které dali tomuto ostrovu přezdívku evropský Karibik. To vše dělá ze Sardínie oblíbenou destinaci i pro smetánku celého světa.


Sardínie má bohatou historii a je zde znát vliv mnoha kultur. Nejstarší známky osídlení spadají do doby neolitu a nejvíce stop po sobě zanechala civilizace Nuragů. Po celém ostrově nalezneme více jak 7 000 velkých kruhových kamenných staveb, které zanechala právě tato civilizace. Mezi významné národy, které ovlivnily kulturu a zanechaly po sobě mnoho památek, patří například: Féničané, Římané, Arabové nebo Aragonci.


Ostrov se vyznačuje klasickým středomořským podnebím s horkými a suchými léty a mírnou vlhkou zimou. Zkrátka ideální podnebí pro strávení příjemné dovolené. Ve vnitrozemí je podnebí drsnější a v nejvyšším pohoří Gennargentu se dá v zimě dokonce lyžovat.


Sardínie je ostrov plný protikladů. Ve vnitrozemí naleznete hory a pahorkatiny a narazíte na četná stáda ovcí. Život je zde mnohem tradičnější než na pobřeží ostrova. Pobřeží je členité a pláže jsou velmi různorodé, dlouhé a široké pláže střídají lidmi zapomenuté zátoky, oblázkové pláže nebo skalnaté pobřeží. Kombinace zlatavého, bílého nebo růžového písku a neuvěřitelné čisté vody dělají ze Sardínie jedinečnou destinaci pro vaši letní dovolenou.


Místní kuchyně je nezapomenutelná. Významnou roli hrají mléčné výrobky z ovčího a kozího mléka. O sýru Pecorino jste již zajisté slyšeli a na Sardínii naleznete ten nejlahodnější. Unikátní je i místní pečivo, například tenký a křupavý chleba Carasau nebo měkký chléb s křupavou kůrkou Civraxiu, který pochází už z období Římanů. Sardínie má velkou tradici v rybářství a ryby a mořské plody se připravují na nespočet způsobů. Jsou vždy čerstvé a lahodné. Ochutnat můžete také vynikající sladkosti, mezi něž patří třeba sušenky Amaretti vyrobené z mandlí, které se zde pěstují. K tradičním svátečním jídlům patří pečené selátko nebo jehně. A všechny tyhle dobroty je ideální doplnit místním delikátním vínem.


Mezi zajímavá místa, která byste jistě měli navštívit, patří největší město Sardínie Cagliari. Historické centrum je ovlivněno vlivy mnoha národů, které se zde v průběhu let vystřídaly. Nejstaršími částmi města jsou čtvrtě Marina a Casteddu. Naleznete zde mnoho kostelů, historické vstupní brány Torre dell'Elefante a Torre di San Pancrazio, římský amfiteátr nebo botanickou zahradu.


Dalším významným městem, které byste neměli minout je Alghero, kterému se přezdívá malá Barcelona. Historické centrum s úzkými romantickými uličkami obklopuje středověké opevnění. Za vidění stojí kostel San Michele s pestrobarevnou kopulí, gotický chrám Duomo di Santa Maria nebo místní přístav. Po procházce městem si můžete odpočinout u šálku lahodné kávy na Piazza Civica.


Jednou z nejluxusnějších částí Sardínie je pobřeží Costa Smeralda. Nachází se zde zejména luxusní resorty a tato část je oblíbená i u italských a světových celebrit. Smaragdové pobřeží, jak se této části Sardínie říká, je vyhlášeno zejména kvůli neporušené přírodě, malým romantickým plážím s bílým pískem a úchvatně čistému azurovému moři. Mezi nejhezčí pláže patří: Spiaggia Pevero, Spiaggia di Liscia Ruja, Spiaggia del Principe nebo Spiaggia Capriccioli. Hlavními městy Smaragdové pořeží jsou Porto Rotondo a Porto Cervo.


Mezi další hojně navštěvovaná místa patří letovisko Isola Rossa. Tato dříve rybářská vesnička získala oblibu zejména u rodin s dětmi, protože je zde pozvolný vstup do moře. Uchvátí vás také divoká příroda, čisté moře a pro tuto oblast charakteristické načervenalé skalní útesy. Hlavní pláží je Spiaggia Lunga neboli dlouhá pláž. Přibližně 3 kilometry od městečka najdete mys Punta di Canneddi, odkud je překrásný výhled do okolí.


Z přírodních zajímavostí rozhodně nesmíte minout krápníkovou jeskyni Neptunova jeskyně na mysu Capo Caccia. Jeskyně je dlouhá více než kilometr a podle legendy zde sídlil bůh Neptun. Přístupná je lodí z moře nebo po souši, sestupem 110 výškových metrů po 656 schodech. Dalším jedinečným místem je kaňon Gorropu Neptunova jeskyně. Procházíte zde korytem bývalé říčky. Na nejužších místech je kaňon široký pouze 5 - 10 metrů, ale skály sahají až do výšky 400 metrů.

Nadšenci turistiky si přijdou na své v Národním parku Golfo di Orosei e del Gennargentu, kde se nachází nejvyšší hora Sardínie Punta La Marmora, která měří 1834 metrů. Z vrcholu můžete obdivovat celé pobřeží ostrova. Samotná procházka parkem je dech beroucí – lesy, pastviny, jeskyně nebo skaliska u pobřeží.

Z historických památek můžeme zmínit typické kruhové stavby nuragi, kterých je po Sardínii mnoho. Mezi nejvýznamnější patří archeologické naleziště Su Nuraxi u města Barumini. Centrem komplexu je třípatrová budova, která byla postavena někdy kolem roku 1 500 př. n. l. Dalšími jsou ruiny antického města Tharros, které bylo důležitým fénickým přístavem. Nachází se poblíž vesnice San Giovanni di Sinis v provincii Oristano.

 

Hotely a apartmány v oblasti Sardínie

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Alghero »Arbatax »Badesi »Baia Sardinia »Bari Sardo »Cala Gonone »Cala Liberotto »Cannigione »Capo Ceraso »Capo Coda Cavallo »Cardedu »Castel Sardo »Costa Paradiso »Costa Rei »Golfo Di Marinella »Isola Rossa »Lotzorai »Palau »Pittulongu »Porto Cervo - Liscia di Vacca »Porto Corallo »Porto Raphael - Palau »Porto Rotondo »San Teodoro »Santa Teresa Gallura »San´t Antioco »Stintino »Torre del Pozzo »Valledoria »Vignola Mare »Villasimius »
 
 
ubytovani