Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Dolomity

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Dolomity
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Dolomity

Dolomity

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature23 °C9 °C27 °C13 °C29 °C15 °C28 °C15 °C25 °C11 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Dolomity
Misurina - Hotel GRAND HOTEL MISURINA ****
Hotel

GRAND HOTEL MISURINA ****

Dolomity / Misurina
   
Hodnocení: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++

Dovolená v Dolomitech je nejlepší
• místo stejně tak krásné v létě, jako v zimě – to je léto v Dolomitech
• modř vysokohorského nebe a zelené horské louky s bílými pásy skal, vrcholky hor zbarvující se při západu slunce do růžova, tisíce hořců a orchidejí a zasněžené vršky Alp v dáli
• desítky kilometrů dlouhé turistické trasy horskou přírodou
• výborné podmínky pro horolezce – velké množství zajištěných „železných“ cest
• ideální místo pro cyklisty – projeďte si část trasy Giro d´Italia


Pojeďte s námi do Dolomit!

Letní dovolená v Dolomitech se v poslední době stává velice vyhledávanou a oblíbenou destinací. Krásná příroda, svěží horský vzduch, dech beroucí výhledy a široké možnosti strávení aktivní dovolené, to vše vám nabídnou italské Dolomity. Na své si zde přijdete, i pokud rádi poznáváte historii. V Dolomitech najdete mnoho zajímavých hradů, muzeí a stop po 1. světové válce, která tuto oblast zasáhla.


Mezi velmi oblíbená místa pro strávení letní dovolené patří Pejo, je to místo, kde můžete naplno využít kartu výhod TRENTINO GUEST CARD. Pejo Fonti je malá horská vesnička, odkud startuje kabinová lanovka Pejo 3000. Pejo je součástí národního parku Parco Nazionale delle Stelvio, kde naleznete řadu krásných turistických tras. Doporučujeme některou trasu, která vás zavede k místním jezerům. Je potřeba ještě zmínit zdejší termální lázně Pejo (cca 4 km od Cogola), které se nachází v nadmořské výšce 1 390 metrů a disponují kvalitní minerální vodou. Zdejší prameny jsou ideální pro léčbu respiračních, oběhových, revmatických nebo dermatologických problémů.


Val di Sole aneb Slunečné údolí, je oblíbeným místem jak v zimních, tak v letních měsících. Je to díky jeho nádherné přírodě a široké nabídce vodních sportů. Celým údolím protéká říčka Noce, která je ideálním místem na rafting. Hlavním střediskem tohoto sportu je Mezzana, kde se nachází mezinárodní středisko Kanoa Slalom. Pro milovníky vysokých hor doporučujeme pobyt na Passo Tonale. V letní sezóně, zde najdete mnoho zajímavých turistických tras nebo cyklistických stezek známých pod názvem Adamello Bike Arena, která nabízí více jak 500 km tratí všech obtížností. Na své si přijdou i příznivci adrenalinových sportů, především milovníci horolezectví a raftingu.


Letní dolomity nejsou jen kopce, ale i krásná jezera s křišťálovou vodou. Mezi nejkrásnější v oblasti Tranta určitě patří jezera Molveno a Lavarone. Dále například jezero Misurina, které najdete v regionu Belluno. Molveno je krásné horské městečko, které leží u stejnojmenného jezera (délka 4 km, šířka 821 m, hloubka až 119 m) a je obklopeno ostrými štíty masívu Brenta. Nechejte se unést tichem lesů, čerstvým horským vzduchem nebo jen odpočívejte u jezera na pláži. Ve známém parku Adamello Brenta najdete i pěkné trasy na oblíbené ferratti. Jezero Lavarone není tak známé jako Molveno, o to více vás překvapí svou rozlohou, krásou a širokou nabídkou outdoorových sportů. V této oblasti naleznete také 7 pevností z první světové války, např. pevnost Forte Belvedere, která je největší a je kandidátem pro zařazení na seznam světového dědictví UNESCO. Kouzelné horské jezero Misurina, v němž se zrcadlí bělostné štíty okolních hor, doslova vybízí k osvěžující koupeli. V okolí jezera cyklisté i pěší ocení rozsáhlou síť vysokohorských cest zbudovaných za 1. světové války, včetně několika pozoruhodných pevností.


Další oblíbenou lokalitou je oblast Dolomiti Superski, která je velmi oblíbená zejména v zimních měsících, ale za návštěvu jistě stojí i v létě. Např. zde můžete na kole projet známý lyžařský okruh Sella Ronda. Ideálním místem pro nástup na tento okruh je městečko Canazei. Když se přehoupneme přes kopec, ocitneme se u ledovce Marmolada. Zde najdete nejkrásnější a nevýjimečnější přírodu, která leží v samém srdci Dolomit a od roku 2009 je zapsána na seznamu památek UNESCO. Marmolada 3.343 m n.m. je nejvyšší hora Dolomit a na její vrchol se dostanete kabinovou lanovkou z Malga Ciapela. V mezistanici se nachází významné muzeum věnované první světové válce Museo della Grande Guerra in Marmolada.


Val di Fiemme je dalším údolím, které se nachází v oblasti Dolomiti Superski. Jde o údolí, kde najdete mnoho zajímavých cyklostezek, i turistických tras. Za hlavní město ve Val di Fiemme je považováno Cavalese s malebným historickým centrem. Odtud můžete vyrazit výlet a ke svému cíli se můžete přiblížit i lanovkou. Cyklistům doporučujeme vyzkoušet krásnou trasu Molina – Canazei (na stezku se dostanete kabinovou lanovkou z Cavalese). Je dlouhá 50 km a převýšení je 600 m, vede údolím mezi loukami, farmami a podél horských potoků. Kousek od Cavalese se nachází Bellamonte, které leží v samém srdci krásného parku Parco Naturale Paneveggio, který je součástí skupiny Pale di San Martino. Je oázou klidu uprostřed panenské přírody a je ideálním výchozím bodem k podnikání výletů a pěší turistice po celém parku až k samotným vrcholkům hor.


Nejblíže k České republice je region Süd Tyrol, kde se nachází známé středisko biatlonu Anterselva. Je to místo, které nespí ani v létě. Anterselva - Antholz se nachází v krásném údolí Anterselva, které je obklopeno přírodním parkem Vedrette di Ries-Aurina. Ten je rájem pěší turistiky, je zde mnoho stezek, které vedou skrze louky, lesy a kolem nádherných jezer. Mezi nejznámější jezera patří Lago di Anterselva, kde si přijdou na své milovníci nordic walkingu.


V Dolomitech můžete také dost ušetřit, oblasti nabízí různé slevové karty, kdy držitel karty má některé aktivity zdarma nebo s výraznou slevou. Jednou z nejznámějších karet je TRENTINO GUEST CARD, která je platná po celém Trentu. V rámci této karty se můžete např. zdarma vyvézt kabinovou lanovkou až do výšky 3000 m v oblasti Val di Sole.


Letní dovolená v Dolomitech je ideálním místem k pobytu na celý týden nebo jí můžete využít jako místo k „prodloužení“ vaší dovolené u moře. V letních měsících není problém se v hotelech ubytovat na 3-4 noci.


Vyberte si některé ubytovaní z naší nabídky:

 

Hotely a apartmány v oblasti Dolomity

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Alleghe »Andalo »Arabba »Bellamonte »Canazei »Caprile »Castello di Fiemme »Cavalese »Chienes »Cogolo di Pejo »Cortina d´Ampezzo »Dimaro »Folgaria »Folgaria - Costa »Folgarida »Fucine di Ossana »Lavarone »Livigno »Madonna di Campiglio »Marmolada »Mezzana - Marilleva »Misurina »Moena »Molveno »Monguelfo Tesido »Passo Tonale »Pejo Fonti »Pellizzano »Pescul - Selva di Cadore »Pinzolo »Predazzo »Rasun Anterselva »San Martino di Castrozza »St.Cristina Valgardena »Tesero - Stava »Vigo di Fassa »Zoldo Alto »
 
 
ubytovani