Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Abruzzo

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Abruzzo
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Abruzzo

Abruzzo

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C11 °C26 °C15 °C29 °C17 °C29 °C17 °C25 °C14 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Abruzzo
Roseto degli Abruzzi - Rezidence CASA DEL MAR
Rezidence

CASA DEL MAR

Abruzzo / Roseto degli Abruzzi
     
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Pineto - Apartmány MEDITERRANEO RESORT - MEROPE
Apartmány

MEDITERRANEO RESORT - MEROPE

Abruzzo / Pineto
     
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Pineto - Rezidence GREEN BAY VILLAGE
Rezidence

GREEN BAY VILLAGE

Abruzzo / Pineto
      
Hodnocení: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Silvi Marina - Rezidence SEA RESORT
Rezidence

SEA RESORT

Abruzzo / Silvi Marina
      
Hodnocení: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolená v Abruzzo je nejlepší!
• region Abruzzo patří k zeleným regionům Evropy, je znám především svými národními parky (Abruzzo, Gran Sasso a Park Majella), na své si tak přijdou milovníci přírody a turistiky
• velmi atraktivní je pobřežní pásmo, mělké a zlatavé písečné pláže zaručují zábavu u vody pro celou rodinu
• kuchyně tohoto regionu je jednoduchá, ale výborná, typické jsou především pokrmy z ryb, jehněčího masa a jedinečný ovčí sýr Pecorino
• malá horská městečka si dodnes zachovala svůj životní styl a typický venkovský ráz s velkým kusem historie


Pojeďte s námi do Abruzzo!

Středoitalský region Abruzzo je především hornatý, pohoří zaujímá většinu plochy regionu. Zdejší hory nejsou jen tak nějaká pahorkatina, vždyť nejvyšší vrchol má téměř tři tisíce metrů. A věřte nebo ne, nacházejí se zde i docela slušné lyžařské areály. Pro nás je ale Abruzzo více zajímavé v létě. Pobyt u moře se dá báječně skloubit s výletem do hor. Přírodní krásy jsou jedinečné a není proto divu, že se na ploše regionu nacházejí až tři národní parky – park Gran Sasso a Monti della Laga, dále park Abruzzo, Molise a Lazio a park Majella.


Pláže Abruzza jsou písečné, většinou s drobnými oblázky u břehu. Vstup do moře je vcelku pozvolný, ale určitě ne tak, jak je tomu u letovisek severního Jadranu.


Pokud pojedeme do regionu od severu, první letoviska jsou Villa Rosa, Tortoreto Lido a Alba Adriatica. Jsou to příjemná, na sebe navazující menší městečka. Leží jen pár kilometrů jižně od známé Palmové riviéry. Najdete zde typické obchůdky, restaurace, pizzerie a zmrzlinárny. Letoviska mají upravené písečné pláže a pěkné promenády. Panuje zde poklidná prázdninová atmosféra. Zkrátka letoviska jako stvořená pro rodinnou pohodu, bez stresu a dopravního ruchu.


Stále více vyhledávanými místy jsou v posledních letech pobřežní městečka Giulianova Lido, Cologna Spiaggia a Roseto degli Abruzzi. Vzniklo zde mnoho nových komfortních hotelů, rezidencí a apartmánových domů nabízející kvalitní služby a mnoho možností sportovního a kulturního vyžití.


Jižněji se nachází naše mnohaletá stálice, městečko Silvi Marina, které si svou neformální a pohodovou atmosférou získalo srdce tisíců klientů.


Na své dovolené byste neměli opomenout ani vnitrozemí regionu, které je přímo protkané starobylými historickými městečky. V severní části, asi třicet kilometrů od pobřeží, leží městečko Civitella del Tronto s vojenskou pevností, která patří k největším v Evropě. V minulosti byla strategickým vojenským místem s historií sahající hluboko do středověku. Díky panoramatické poloze pevnosti se vám naskytnou nádherné výhledy na okolí a na neskutečnou krásu národního parku. Jen pár kilometrů od Civitelly leží malé městečko Campli s působivou středověkou zástavbou. Městečko je známé díky nádherné katedrále se „svatými schody”, které musí věřící vyjít po kolenou a přitom prosit o odpuštění za své hříchy.


Ve střední a jižnější části regionu se nabízejí jako pěkný výletní cíl nedaleká městečka Atri nebo Cittá San´t Angelo. Atri patří asi k nejpsůbivějším městečkům regionu. Je bludištěm úzkých postranních uliček, schodů a průchodů s cihlovými nebo kamennými domy a kostely. Atri leží jen pár kilometrů od pobřeží a hodí se tak pro krátký odpolední nebo podvečerní výlet. Taktéž Cittá Sant´Angelo najdete nedaleko pobřeží. Díky své fantastické poloze na panoramatickém místě se vám naskytnou nezapomenutelné výhledy do okolí. Po romantické procházce doporučujeme návštěvu některé z mnoha restaurací a ochutnávku typických produktů a velmi známého vína Montepulciano.


Pokud jste alespoň trochu sportovně založení, přibalte do kufru trekingové boty a vyrazte na túru. Najdete zde náročné i nenáročné turistické trasy. Následný odpočinek na plážovém lehátku a hydromaszáže se slanou mořskou vodou budou zaslouženou odměnou pro bolavá lýtka. Zážitky vám ale nikdo nevezme a vězte, že nádherné přírodní scenérie budete mít v paměti ještě dlouhou dobu. A protože Itálie je země kolu zaslíbená, Giro d´Italia koneckonců jede i přes Abruzzo, nesmíme zapomenout ani na skvělé cyklotrasy, kterých zde naleznete nespočet.


Podnebí je ovlivěno blízkostí vysokých hor. U pobřeží panuje příjemné středomořské klima, směrem do vnitrozemí přibývají průměrné srážky a teplota se snižuje. Lenošení na lehátku a koupání v letních měsících však není vůbec ohroženo. Právě naopak, moře je krásně teplé a rtuť teploměru se šplhá vysoko. Díky příznivému klimatu jsou běžně k vidění vzrostlé palmy, agáve a olivové háje a vinice.


Znáte jiné místo, kde se na tak malém území snoubí tolik možností jak si užít dovolenou? Vyberte si z naší nabídky ubytování v regionu Abruzzo a vychutnejte si vyhřáté pláže, vysoké hory, dlouhou historii, tradiční speciality i výtečné víno.

 

Hotely a apartmány v oblasti Abruzzo

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Alba Adriatica »Campomarino Lido »Casalbordino Lido »Cologna Spiaggia »Giulianova »Giulianova Lido »Montesilvano »Ortona »Pineto »Roseto degli Abruzzi »Silvi Marina »Tortoreto Lido »Villa Rosa »
 
 
ubytovani