Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Kalábrie

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Kalábrie
Kdy a na jak dlouho? 27.04. - 13.07.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Kalábrie

Kalábrie

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C12 °C26 °C16 °C29 °C18 °C29 °C18 °C27 °C16 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Kalábrie
Capo Vaticano - Hotel MARCO POLO ***
Hotel

MARCO POLO ***

Kalábrie / Capo Vaticano
      
Hodnocení: 80 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Capo Vaticano - Villaggio MARCO POLO
Villaggio

MARCO POLO

Kalábrie / Capo Vaticano
 
Capo Vaticano - Rezidence ESMERALDO
Rezidence

ESMERALDO

Kalábrie / Capo Vaticano
      
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Capo Vaticano - Apartmány EDEN
Apartmány

EDEN

Kalábrie / Capo Vaticano
       
Hodnocení: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----

Dovolená v Kalábrii je nejlepší!
• zapomeňte na Jadran - tato část Itálie je jiná. Budete uchváceni krásou přírody, zaskočeni průzračností zdejšího moře, potěšeni pohostinností místních obyvatel a obohaceni nezapomenutelnými dojmy
• kraj převážně hornatý a nepříliš bohatý, průmyslová centra zde téměř nenajdete
• dovolená v klidném prostředí
• nepřelidněné pláže všeho druhu - písek, štěrk, oblázky i skály- vždy s křišťálově průzračnou vodou, ideální pro milovníky potápění
• pestrostí neoplývá jenom zdejší krajina, ale také gastronomická nabídka - milovníci jídla ocení nejen pokrmy z ryb a korýšů, ale také místní suchý kořeněný salám, vepřové klobásky Soppressata nebo uzené Capocollo


Pojeďte s námi do Kalábrie!

Chcete zažít nefalšovanou italskou atmosféru? Vydejte se do Kalábrie! Najdete ji v nejjižnější části Itálie jako špičku pomyslné boty. Nepatří sice k bohatým regionům, ale získá si vás pohodou a pohostinností místních obyvatel, uchvátí italským temperamentem, krásnou zachovalou přírodou, průzračným mořem, členitým pobřežím se skálami a množstvím zátok s bílým pískem... Pokud máte rádi nepřelidněné, sluncem zalité přírodní pláže a hledáte skutečný oddych od uspěchaného světa, Kalábrie bude tím pravým místem právě pro vás.


Pokud vyrazíte na dovolenou na jih Itálie, je jen malá pravděpodobnost, že vás zklame počasí. Kalábrie se totiž v Itálii pyšní prvenstvím v počtu slunečných dní v roce. Turisticky je velmi oblíbená a pro svoji krásu je často označovaná i jako evropský Karibik. Nemusíte se však obávat, že se zde setkáte s takovými davy turistů jako na severním Jadranu.


Kalábrii obklopuje z obou stran moře. Na západě Tyrhénské a na východě Iónské. Vnitrozemí je z převážné části hornaté, nenajdete zde téměř žádná průmyslová centra, ale o krásnou přírodu zde opravdu není nouze. Pokud máte rádi turistiku a nechcete celý čas jen lenošit na pláži, na vaší dovolené vám doporučujeme navštívit některý z přírodních parků. Největším z nich, a zároveň i největším parkem v Itálii je Pollino.


Nejoblíbenějšími letovisky západního pobřeží Kalábrie jsou Scalea, Briatico, Marina di Zambrone, Capo Vaticano a Tropea.


Scalea je starobylé antické město v nejsevernější časti Kalábrie na Riviera dei Cedri. Riviéra získala své jméno podle cedrátů, které se tu pěstují ve velkém množství. Scalea se skládá ze dvou částí, historického centra na kopci a moderní části podél pobřeží. V historickém centru najdete normanský hrad, typické úzké uličky, četné kostely a paláce. Podél moře bylo postavené moderní centrum s hotely, rezidencemi, obchody a restauracemi. Pokud si vyberete pro svoji dovolenou Scaleu, určitě doporučujeme navštívit nedaleké historické městečko Diamante, které je známé nástěnnými malbami “murales”. Podílela se na nich spousta italských i zahraničních malířů. Městečko proslavil i Feferonkový festival, který se koná na začátku září. Feferonka (peperoncino) je nejběžnější přísadou kalábrijské kuchyně. Zajímavostí je, že se přidává nejen do slaných jídel, ale například i do čokolády nebo zmrzliny.


Capo Vaticano patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším částem Kalábrie. Typické je pro ni členité pobřeží, kde se skály prudce padající do azurového moře střídají se zátokami s písečnými plážemi. Je to ideální místo na potápění, procházky, ochutnávky místních specialit nebo relax na pláži. Najdete tady i jednu z nejkrásnějších pláží v oblasti – pláž Groticelle s bílým pískem, lemovanou skalnatými útesy. Pokud budete trávit dovolenou v Capo Vaticano, doporučujeme vám navštívit historické městečko Tropea, které je vzdálené necelých 12 km. Často je nazývané jako Perla Kalábrie. Hlavní dominantou města je benediktínská svatyně z dob středověku Santa Maria dell´Isola, která je postavená na skalnatém útesu. Budete z ní mít krásný výhled na působivé pobřeží městečka Tropea. Dlouhá písečná pláž oddělená skalnatou stěnou, na které se tyčí historické centrum si vás určitě získá. Ve městě se zachovalo množství památek, kostelů a klášterů. Posedět si můžete v některé z mnohých kaváren, večer můžete vyrazit za zábavou do baru.


Pokud trávíte dovolenou rádi aktivně a máte v oblibě plavby lodí, určitě využijte některou z možností lodních výletů. Doporučujeme například plavbu na sopečné liparské ostrovy Lipari, Vulcano a Strmoboli.


Východní pobřeží je v porovnání s tím západním méně zalidněné. K oblíbeným místům patří poloostrov Capo Rizzuto, chráněná oblast, kde najdete skalnaté zátoky se zlatavými písečnými plážemi a průzračným mořem. Původně rybářská dědinka Le Castella je jedna z nejnavštěvovanějších míst. Pyšní se Aragonským hradem tyčícím se na poloostrově, který se při rozbouřeném moři mění na ostrov. Pokud se přesunete jižněji, dorazíte do antického města Squillace, které je zároveň jedno z nejvýznamnějších nalezišť. V současnosti je známé výrobou terakoty. Přímořské Squillace Lido se vyznačuje bílými plážemi. Při pobytu zde doporučujeme výlet do cca hodinu vzdáleného městečka Stilo, ležícího na úpatí hory Consolino. Bylo poškozené zemětřesením a je městem filozofa Tomassa Campanella. Dominantou města je cihlový chrám z 10. století.


Při návštěvě Kalábrie samozřejmě nesmíme zapomenout ani na speciality místní kuchyně. Je v ní patrný vliv arabské kultury a vyznačuje se ostrými chutěmi, o které se postará zejména už vzpomínané Peperoncino. Další, oblíbenou součástí jídel je kalábrijská červená cibule, pocházející z oblasti Tropea a Capo Vaticano. Oproti běžné cibuli je sladší a jemnější. Typické pro Kalábrii jsou i olivy, kulatý červený lilek, nebo domácí těstoviny. K místnímu rubínově červenému vínu ochutnejte bruschettu, opečený chléb, s pikantním roztíratelným salámem nduja vyrobeným z vepřového masa. Máte rádi rybí speciality? Vyzkoušejte steak nebo tatarák z čerstvého tuňáka, nebo pastu sardella, která se připravuje z ryb, chilli a soli. Ze sladkých specialit doporučujeme tartuffo – zmrzlinu v čokoládové kouli. Jestli si chcete přinést domů trochu vůně Kalábrie, kupte si éterický olej z bergamotu, aromatického citrusového ovoce, které se pěstuje právě v této oblasti a používá se zejména v kosmetickém průmyslu.


Přijeďte i vy okusit chutě a vůně Kalábrie a vyberte si z naší nabídky ubytovaní.

 

Hotely a apartmány v oblasti Kalábrie

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Badolato »Botricello »Brancaleone »Briatico »Calalunga di Montauro »Capo Rizzuto »Capo Vaticano »Capo Vaticano - Torre Ruffa »Cariati Marina »Cirella »Copanello »Corigliano Calabro »Cropani Marina »Crotone »Davoli Marina »Gasperina »Guardavalle Marina »Isca Marina »Isola Capo Rizzuto »Marina di Zambrone »Marinella di Cutro »Montepaone »Pizzo Calabro »Praia a Mare »Rossano Calabro »Sangineto Lido »Santa Maria del Cedro »Scalea »Sellia Marina »Sibari »Squillace »Tropea »Tropea - Parghelia »
 
 
ubytovani