Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Lago di Garda

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Lago di Garda
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Lago di Garda

Lago di Garda

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C11 °C26 °C15 °C29 °C18 °C28 °C17 °C24 °C14 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Lago di Garda
Cisano di Bardolino - Camping CISANO SAN VITO
Camping

CISANO SAN VITO

Lago di Garda / Cisano di Bardolino
      
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Cisano di Bardolino - Camping SERENELLA
Camping

SERENELLA

Lago di Garda / Cisano di Bardolino
    
Hodnocení: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Torri del Benaco - Rezidence INTERNAZIONALE
Rezidence

INTERNAZIONALE

Lago di Garda / Torri del Benaco
   
 

Dovolená u Lago di Garda je nejlepší!
• kraj stejně tak okouzlující svou přírodou jako malebnými starobylými městečky na pobřeží a romantickými hrady na kopcích
• olivy, citrusové plody a oleandrové květy se zhlíží ve vodách jezera svíraného kolmými stěnami hor, které dohromady působí jedinečným dojmem
• ideální místo pro vyznavače vodních sportů, pohled na barevné plachty připomíná motýly na obrovském zrcadle
• na jaro, v létě i na podzim nabízí jezero úžasné cyklostezky pro milovníky horských kol
• vynikající podmínky pro paragliding a free climbing


Pojeďte s námi k Lago di Garda!

Největší jezero v Itálii s rozlohou 370 m2 a obvodem téměř 160 km si vás získá krásnými přírodními scenériemi v každém ročním období. Leží mezi třemi regiony Lombardie, Veneto a Trentino-Alto Adige.


Pokud máte rádi přírodu, svěží horský vzduch, impozantní výhledy a potěší vás široké možnosti strávení aktivní dovolené, Lago di Garda je tím správním místem pro vás. Na své si zde přijdou i milovníci historie. Podél celého pobřeží jezera se rozprostírá 25 malebných městeček s historickými památkami, hrady a pevnostmi, které se staly inspirací pro mnohé malíře a spisovatele.


Jedno z nejznámějších a nejvíc navštěvovaných míst je Limone sul Garda, které najdete pod strmými skalnatými útesy v severozápadní části jezera. Název městečka je odvozen od citronů. Právě těmi se městečko v minulosti proslavilo. Mnohé citrónovníky mají už více než sto let. Rostou zde i agáve, palmy a oleandry, které se spolu s vysokými horami odrážejí v blankytně modré vodě jezera. Jedinečnou atmosféru dotváří původní zástavba kamenných domů s typickými úzkými uličkami. Při návštěvě městečka nezapomeňte ochutnat citronový likér limoncello.


V jižní části jezera doporučujeme navštívit krásné romantické městečko Sirmione. Jeho poloha je opravdu jedinečná – nachází se na 4 km dlouhém poloostrově, který vybíhá do jezera. Původně k němu vedl jen padací most. Pohádkovou atmosféru dokresluje hrad Scaligero z roku 1250 a historická kamenná brána, přes kterou se do města vstupuje. Pohyb aut je zde dost omezený, což vytváří ideální podmínky pro nerušené procházky středověkými uličkami plnými obchůdků, restaurací a cukráren. Na poloostrově se můžete vydat i na prohlídku ruin Catullových jeskyní, nebo se zrelaxovat v termálních koupelích.


Perlou severní části jezera je městečko Riva del Garda, které se pyšní půvabným historickým centrem a krásnou promenádou s podloubím. Je známé především jako středisko mnohých sportů, pro které jsou v této části jezera přímo ideální podmínky. Patří k nim zejména vodní sporty, cyklistika, horolezectví, nebo horská turistika.


Určitě na dovolené u Lago di Garda nezapomeňte na Malcesine, jeho návštěva stojí za to. Symbolem městečka je středověký hrad Scaligerů, který se týčí na skalnatém výběžku nad jezerem. Sídlí v něm přírodovědní muzeum, zasvěcené okolní přírodě. Můžete si zde prohlédnout zdejší původní druhy rostlin a živočichů. V Malcesine určitě nevynechejte jednu z nejznámějších atrakcí u jezera - lanovku na horu Monte Baldo. Lanovka je opravu unikátní, řadí se k nejmodernějším v Evropě. Díky rotačnímu systému se můžete kochat výhledem do všech světových stran bez toho, abyste se pohnuli z místa. A rozhodne je na co se dívat! Jezero Lago di Garda budete mít jako na dlani. Z Malcesine se s ní nejdříve vyvezete do San Michele, odkud potom začíná svou rotační cestu a pokračuje až do výšky cca 1700 m n. m.


Jezero Garda je rájem pro milovníky sportu. Díky příjemnému počasí tu můžete sportovat téměř po celý rok. Mezi nejvíc rozšířené sporty patří cyklistika, vodní sporty, ferraty, trekking a nordic walking.


Na cyklisty čekají v okolí jezera úžasné a rozmanité terény. Od pohodových rodinných tras vhodných i pro ty nejmenší, přes náročné výšlapy s dlouhým stoupáním až po strmé sjezdy. Hornatější severní část jezera je určená spíše pro zkušenější cyklisty, kteří mají rádi náročnější horské terény. Pro cyklisty je tu výborné zázemí – na každém kroku narazíte na půjčovnu nebo prodejnu kvalitních horských kol včetně servisních služeb. Jižní část jezera je více vhodná pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Některá místa jsou výborně propojena s okolitými cyklistickými trasami i pobřežní promenádou. S dětmi se můžete například vydat na okruh z Desenzano del Garda do Peschiera a Lazise. Několik tipů na cyklotrasy naleznete zde.


Garda se díky svojí jedinečné poloze mezi horami a údolími vyznačuje specifickým prouděním větru, kterým se muže pyšnit jen málokteré jezero na světě. Díky tomu se řadí mezi nejvyhledávanější místa pro vodní sporty. Nejideálnější podmínky jsou na severu jezera. Najdete zde množství škol windsurfingu, kitesurfingu a plachtění.


Hornaté okolí městečka Arco, které leží 5 km severně od jezera Garda, je vyhlášené centrum skalního a ferratového lezení. Lezení na ferratách si může vyzkoušet celá rodina. Některé jsou určené pro děti již od 5 let. Stěny jsou perfektně upravené a díky blízkosti jezera nabízejí při lezení dech beroucí výhledy.


Na vaší dovolené u jezera Garda se neochuďte ani o gurmánské zážitky. V místní gastronomii jsou často používány produkty přímo z této oblasti. Typickým lokálním výrobkem je extra panenský olivový olej D. O. P., nebo lahodné červené víno Bardolino D. O. C. V místní kuchyni se setkáte s lanýži, které rostou zejména na svazích hory Monte Baldo a na morénských kopcích. Oblíbené jsou i speciality ze sladkovodních ryb. Přímo v jezeře jich žije více než 25 druhů, nejrozšířenější jsou pstruzi a kapři.


Na dovolenou k jezeru Garda se můžete vydat v každém ročním období. Počasí je zde přívětivé po celý rok. V zimě je jen velmi málo deštivých dnů. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy se teplota pohybuje okolo 29 – 30 °C, v červnu dosahuje průměrně 27 °C a v květnu 21 °C. Velmi příjemné počasí tu panuje i na podzim, v září je teplota okolo 24 °C a v říjnu 17° C. Voda v jezeře dosahuje v průběhu letních měsíců teploty přibližně 21 °C. Příjemné a relativně stabilní klima bez náhlých změn poskytuje ideální podmínky pro pěstování oliv, citronů a pomerančů.


Zejména jih jezera poskytuje výborné podmínky pro rodinnou dovolenou. Voda je na jižní straně teplejší a naleznete zde množství pláží vhodných ke koupání. Spoustu společné zábavy si s dětmi užijete při návštěvě rozsáhlého zábavního komplexu Canevaworld. Najdete ho u jihovýchodní strany jezera, mezi městečky Peschiera del Garda a Lazise. Tvoří ho aquapark Caneva, filmový park Movieland, model středověkého hradu a restaurace.


Aquapark Caneva je vhodný pro všechny věkové kategorie. Pro nejmenší je připraven například bazén s pirátskou lodí, v zátoce s bílým pískem, nebo ve větrné laguně plné překvapení Windy Lagoon. Zkouškou odvahy i pro nejednoho dospěláka bude tobogán Stukas boom. Zažijete na něm pocit volného pádu z výšky 32 m. Aquapark je otevřen od poloviny května do poloviny září.


V Movielandu se přenesete do světa filmu plného originálních atrakcí a zážitků. S celou rodinou se můžete vydat například na dobrodružnou cestu jeepem po džungli plné dinosaurů. Na nejmenší čeká strašidelný dům plný nástrah Fantasmik, nebo jízda na skutečných dvoumístných automobilech Route 66. Pokud patříte k těm odvážnějším a máte více než 14 let, vyzkoušejte Horror House. Budete součástí scén z nejznámějších hororových filmů. Za hranicí mezi realitou a fikcí se ocitnete v multi-senzorickém dynamickém simulátoru s projekcí a živými herci v 3D Android. Můžete se zde stát součástí skutečné akční kinematografie plné velkolepých scén. Vedle množství atrakcí probíhají v areálu různá show a divadelní představení, do kterých se můžete zapojovat. Výhodou Movielandu je, že ho můžete navštívit i v případě nepříznivého počasí.


Jeden z nejznámějších zábavních parků je Gardaland, který se současně řadí mezi největší v Evropě. Jeho součástí je také Sea Life aquarium, kde můžete obdivovat přes 5000 vodních živočichů. Nachází se na jihovýchodním pobřeží jezera, poblíž Peschiera del Garda. Na ploše o rozloze více jak 700 000 m2 na vás čeká 37 atrakcí. Na své si zde přijdou adrenalinoví nadšenci i rodiny s dětmi. Kromě atrakcí zde naleznete tematické restaurace, oddechová místa, obchody, bary, supermarket a lékárnu. Park je otevřen od května do října.


Pokud si zvolíte dovolenou u jezera Garda, nudit se rozhodně nebudete. Můžete se nechat inspirovat našimi tipy na výlety v okolí jezera.


Vyberte si některé z ubytovaní z naší nabíky:

 

Hotely a apartmány v oblasti Lago di Garda

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Arco »Assenza di Brenzone »Bardolino »Caprino Veronese »Castelnuovo del Garda »Cisano di Bardolino »Colombare di Sirmione »Colá di Lazise »Costermano »Desenzano »Desenzano del Garda »Garda »Gargnano »Lazise »Limone sul Garda »Malcesine »Manerba del Garda »Moniga del Garda »Nago - Torbole »Padenghe sul Garda »Peschiera del Garda »Poiano »Porto di Brenzone »Riva del Garda »Rivoltella del Garda »Salo »San Felice del Benaco »Sirmione »Tignale »Torbole sul Garda »Torri del Benaco »Toscolano Maderno »Valeggio sul Mincio »Vignole di Arco »
 
 
ubytovani