Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Toskánsko - moře

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Toskánsko - moře
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
Toskánsko - moře

Toskánsko - moře

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C11 °C26 °C14 °C29 °C17 °C29 °C17 °C26 °C14 °C
Počasí
Doporučené ubytování v oblasti Toskánsko - moře
Mazzanta di Vada - Apartmány TINA
Apartmány

TINA

Toskánsko - moře / Mazzanta di Vada
     
 
Mazzanta di Vada - Rezidence STELLA DEL MARE
Rezidence

STELLA DEL MARE

Toskánsko - moře / Mazzanta di Vada
     
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Mazzanta di Vada - Apartmány DINO
Apartmány

DINO

Toskánsko - moře / Mazzanta di Vada
   
 
Guardistallo - Rezidence IL BORGO
Rezidence

IL BORGO

Toskánsko - moře / Guardistallo
     
Hodnocení: 84 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---

Dovolená v Toskánsku je nejlepší
• zcela výjimečný kraj patří bezesporu k nejhezčím italským regionům, kdo ho navštíví, chce se vrátit zpátky a objevovatho dál a dál
• venkovská krajina se stále zelenými kopci, s vinicemi a olivovými háji, mezi kterými je tu a tam typická kamenná usedlost, vytváří spolu s krásnými písečnými plážemi tak půvabný obrázek, že si Toskánsko musí zamilovat prostě každý
• závidění hodné klima umožňuje „žít více venku“ a jezdit na kole
• velké množství nezapomenutelných měst spojujících umění a historii. Jakmile se člověk vzdálí ze slavných, až příliš známých náměstí a kostelů, objeví neuvěřitelný počet městeček a údolí, která si zaslouží zastávku
• krásnému pobřeží s dlouhými plážemi a různými zátokami se dá také jen těžce odolat
• milovníci vína si zajisté vybaví výborné víno Chianti, které k tomuto kraji prostě patří


Pojeďte s námi do Toskánska!

Toskánsko se rozprostírá ve střední části Itálie. Krajina je zde velmi pestrá a rozmanitá. Dech beroucí scenérie na vás čekají jak v horském hřebenu Apuánských Alp, tak i v kopcovitých svazích. Krásné členité pobřeží, omývané Tyrhénským a Ligurským mořem, je jedním z největších lákadel tohoto regionu. Vedle přírodních krás zve k delší návštěvě Toskánska i kulturní bohatství, které kraji vdechli Etruskové, Římané a hlavně géniové z období renesance.


Region je historií protkaný křížem krážem. Kdo by neslyšel o majestátní šikmé věži v Pise, o florentské katedrále Santa Maria dei Fiori, o půlměsícovém náměstí v Sieně či o Michelangelově soše Davida? Na dovolené v Toskánsku je krásné to, že všechny historické skvosty jsou na dosah ruky, nebo alespoň v bezproblémové dojezdové vzdálenosti z přímořských letovisek. Ráno si můžete zaplavat v teplém moři a odpoledne obdivovat propracované tělo Davida. Tuto známou sochu najdete v Galleria dell'Accademia ve Florencii. Pokud by vám stačila kopie, spatříte ji o kus dále před Pallazzo Vecchio na Piazza della Signoria.


A právě Florencie, hlavní město Toskánska je jedním z míst, které byste na svých toulkách krajem rozhodně neměli opomenout. Říká se jí také kolébka renesance a objevíte zde mnoho skvostů italského umění. Již zmíněný dóm Santa Maria dei Fiori, se třetí největší kupolí na světě, je perlou středověkého stavitelství. Vedle katedrály stojí Giottova zvonice. Odměnou za zdolání 414 schodů na zvonici nebo 463 schodů na vrchol kopule, vám bude nezapomenutelný pohled na celou Florencii z ptačí perspektivy. Ke katedrále patří i Baptisterium sv. Jana Křtitele, které je známé zejména díky vstupním dveřím z barevného mramoru zobrazujícím scény ze života sv. Jana Křtitele. Ponte Vecchio neboli most zlatníků, zahrady Boboli, Pallazzo Vecchio či Galleria degli Uffizzi s nejvýznamnější italskou sbírkou děl, představují jedny z dalších pokladů, kterých je Florencie plná a které stojí za zhlédnutí.


Pro Toskánsko jsou typická středověká města jako Lucca, Volterra, San Gimignano, či Siena. Poslední zmíněné město se pyšní nejen nejkrásnějším italským náměstím Piazza dei Campo ve tvaru půlměsíce, ale také třetí nejvyšší středověkou italskou věží Torre del Mangia s dech beroucím výhledem do okolí, či nejstarší fungující bankou na světě Banca Monte dei Paschi. Opomenout nesmíme ani dostihový závod Palio delle Contrade na neosedlaných koních pořádaný dvakrát ročně, vždy 2. července a 16. srpna. San Gimignano si svou přezdívku Mannhattan Toskánska vysloužilo díky 14-ti dochovaným kamenným věžím, které jsou vidět již z daleka. Z nejvyšší 54 m vysoké věže je překrásný výhled jak na gotické město, tak i na okolní rozmanitou krajinu.


Zvláštní pozornost si zaslouží ikona Toskánska, světoznámá šikmá věž v Pise. Ne bezdůvodně stojí věž na Piazza dei Miracoli, neboli Náměstí zázraků. Při vstupu na náměstí nejeden návštěvník oněmí krásou románské katedrály, šikmé věže i křestní kaple z bílého carrarského mramoru. A mnoho z nadšených turistů neodolá a snaží se podepřít věž alespoň opticky.


Pokud se budete chtít osvěžit po prohlídce rozpálených kamenných měst, můžete zamířit k členitému pobřeží nebo do některého z krásných národních parků.


Přírodní park Maremma je jedinečná oblast svého druhu v celé Itálii. Často je označovaná jako "poslední divoký kousok italského pobřeží". Při jeho návštěvě se můžete procházet po nedotknutých přírodních plážích s dunami, pozorovat vodní ptáky u řeky Ombrone, nebo se vydat do skalního města Pitigliano. Při troše štěstí uvidíte i maremmské divoké prasátka, které se stala symbolem parku.


Národní park Arcipelago Toscano zahrnuje sedm toskánských ostrovů, z nichž největší a také nejznámější je ostrov Elba. Je vyhlášená svými nádhernými plážemi s bílým pískem, mořem, které hraje všemi odstíny modré a řadou historických a přírodních zajímavostí. Na Elbu se dostanete i s autem trajektem z města Piombino. Pokud vyrazíte bez auta, můžete se na Elbu dostat lodí i z jiných přímořských letovisek, např. ze San Vincenza.


V letních měsících, kdy teplota přes den často stoupá přes 30 °C ve stínu, můžete skočit do moře na některé ze zdejších úžasných pláží. Téměř celé pobřeží Toskánska nabízí krásné písečné pláže u pulsujících letovisek. Najdeme ale i tichá zákoutí s piniovými hájky, kde si průzračné moře užijete v klidu.


Forte dei Marmi je jedním z letovisek s krásnou písečnou pláží a pozvolným vstupem do moře, vhodným pro děti i méně zkušené plavce. Vyzkoušet můžete řadu vodních sportů a děti ocení i dostatek dětských hřišť.


Stejně tak téměř 4 km dlouhá široká pláž v Marina di Bibbona svádí odpočinout si ve vyhřátém Tyrhénském moři a následně se skrýt před sluncem pod borovicemi, které ji lemují.


Dlouhou písečnou pláží se pyšní i San Vincenzo, které nabízí vše, co od dovolené můžete očekávat. Téměř na každém kroku najdete restaurace, které lákají k ochutnání svých specialit. O večerní a společenskou zábavu se postará řada barů a diskoték.


Dalším pádným důvodem k návštěvě Toskánska je její výtečná gastronomie. Základem jsou místní kvalitní suroviny a úžasná jednoduchost. Nechejte se zlákat a usedněte k toskánskému stolu. Můžete tak objevit dokonalost slavného florentského bifteku, sladkost piniového koláče, a aby menu bylo dokonalé, nesmí na stole chybět lahodné víno Chianti.


Vyberte si z naší nabídky a uvidíte, že z dovolené v Toskánsku odjedete nadšení, ať jste milovníci mořských radovánek, vášniví historici, zapálení kulináři či jen toužíte po klidu a relaxu.

 

Hotely a apartmány v oblasti Toskánsko - moře

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 

Letoviska:

Albinia »Bibbona »Calambrone »Casalappi »Casale Marittimo »Castiglioncello »Castiglione della Pescaia »Cecina Mare »Follonica »Forte dei Marmi »Grosseto »Guardistallo »Lido di Camaiore »Magliano in Toscana »Marina di Bibbona »Marina di Grosseto »Marina di Massa »Marina di Pietrasanta »Mazzanta di Vada »Orbetello »Pietrasanta »Poggio all´Agnello »Pomaia »Principina a Mare »Punta Ala »Riparbella »San Pietro in Palazzi »San Vincenzo »Scarlino »Talamone »Tirrenia »Venturina »Viareggio »Viareggio »
 
 
ubytovani