Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Maskot cestovní kanceláře Gigi

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 29.06. - 14.09.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

Ciaaao přátelé a milovníci Itálie!maskot

Možná jste si všimli, že již nějaký čas zdobí moje špagetová maličkost tyto stránky. Přivála mě sem tak trochu náhoda. Musím se ale přiznat, že v cestovní kanceláři Ludor se mi okamžitě zalíbilo.  A proto jsem, už nějaký ten pátek, hrdým členem týmu. Největší vášní, která nás tu všechny spojuje je ITÁLIE.

Budu zde pro vás, kdykoliv budete potřebovat poradit. Jakožto rozený Ital znám svou zemi téměř jako svoje italské boty. Rád vám pomůžu i při výběru správného místa pro vaši dovolenou.

Dovolte mi, abych se vám představil. Jmenuji se Gianluigi. Pro přátele jsem ale jednoduše Gigi. Sportovní fanoušci jistě znají i mého jmenovce Gianluigi Buffona. V bráně sice nejsem tak dobrý jako on, ale fotbal, stejně jako i dobré jídlo a cestování, prostě miluji.

maskot

Narodil jsem se ve městě Avellino. Je tu opravdu krásně! Miluji ty výhledy na okolní zelené kopce a klikatící se vinice. Možná jste již slyšeli o víně Fiano di Avellino, které tuto oblast proslavilo. Mé rodné město leží v jižní části Itálie, v regionu Kampánie. V regionu, který dal vzniknout samým skvělým věcem. Nepocházím z něho pouze já. Ale také další můj jmenovec, populární italský zpěvák a skladatel Gigi D'Alessio. A to přímo z hlavního města tohoto regionu, Neapole. Mimochodem věděli jste, že přezpíval český song od Ivana Mládka Jóžin z bážin? V Kampánii poprvé spatřila světlo světa i nejznámější italská pizza Margherita nebo slavná Mozzarella di Bufala Campana vyráběná z bůvolího mléka.  A to ani nemluvím o tom, jak krásné jsou zde pláže a jak křišťálově čisté je moře.

Pocházím z typicky italské, rozvětvené rodiny. Část svého dětství jsem strávil u babičky a dědy na Sicílii. Společně jsme zde na prosluněných plantážích sklízeli červené pomeranče, citrony a mandle.  Babička z nich pak pekla vynikající marcipánové sušenky amaretti. Dodnes, vždy když je ochutnám, vrátím se ve vzpomínkách do dětství. Babička se mi také snažila často ukázat co nejvíce z antických památek, kterých je na Sicílii plno. Ale já jsem radši trávil čas s dědou ve vinohradě. Jeho srdcovkou byla výroba vína Marsala. Že jste o něm ještě neslyšeli? Je to dolihované, často velmi sladké a hutné víno. Určitě ho musíte přijet vyzkoušet!

maskot

Možná vás překvapí, že se na Sicílii dá i lyžovat. Jezdí se přímo z aktivní sopky Etna a máte u toho krásný výhled na moře! Samozřejmě máme na lyžování v Itálii i mnohem vhodnější místa. Když jsem poprvé přijel za svým bratrancem Pepem do Dolomit, tak se mým lyžařským začátkům na Etně jen smál. Teď už ho ale s přehledem strčím do kapsy, protože Dolomity jsem projel křížem krážem.

Studoval jsem v Bologni, na jedné z nejstarších univerzit světa. Na léto jsem si jezdil odpočinout do Bibione. Prázdniny tady jsem si vždycky parádně užil a pochopil jsem, proč právě sem jezdí v létě tolik turistů. Na každém rohu možnosti zábavy, občerstvení, hromada atrakcí pro děti. I já se vrátil do svých dětských let a vyzkoušel si jízdu na banánu a gumových kolech. Dal jsem si taky tu námahu a otestoval pro vás aquparkyCaorle, Lido di Jesolo i Lignanu. A taky vyzkoušel, kde najdete tu nejlepší italskou zmrzlinu. Uf, ale byla to dřina!

Občas jsem jezdíval za tetou Francescou do Lignana, která pracovala v místní zoo. Jednou jsem toho využil a vyfotil se s mládětem irbise, neboli levharta sněžného. Teta pak za to dostala pořádně vynadáno. A já hned po ní.  Pak už jsem jen sekal dobrotu a pracoval na pláži. Každý den jsem rozložil a pak zas složil snad stovky slunečníků. Někdy se mi o slunečnících i zdálo. Na zbytek léta jsem se pak raději uklidil do Torbole k jezeru Garda, kde jsem trávil celé dny surfováním. Věděli jste, že jsou na to zde jedny z nejideálnějších podmínek?

Během studií jsem pobýval také v Toskánsku, kde jsem si přivydělával sběrem vinné révy. Seznámil jsem se zde s Matúšem, veselým synkem z Moravy. Díky němu jsem strávil úžasný týden na Moravě v malebném městečku Strážnice. Můj děda o tom nerad slyší, ale místní Rulandské bílé jsem si přímo zamiloval. Vůbec jsem netušil, že právě tady se koná největší a nejstarší folklorní festival v Evropě. Tolik milých a příjemných lidí pohromadě! No a tady došlo k tomu osudovému setkání. Nevěřil bych, že se ve Strážnici najdou lidé, kteří milují Itálii stejně jako já. Ihned jsme si padli do noty. Od té doby se za skvělou partou z cestovní kanceláře Ludor vracím pravidelně. Díky své špagetové kráse a neodolatelnému šarmu jsem se stal dokonce i její maskotem. A nyní jsem vám plně k dispozici. Budu přinášet čerstvé zprávy z Itálie a rád vám se vším poradím. Se mnou si Itálii užijete!


maskot

Ci vediamo in Italia.

 
 
ubytovani