Capo Rizzuto - Kalábrie

mapa napiste 518 334 983
Po - Pá: 8.00 - 17.00
  • letní zájezdy
  • Last minute
  • Tipy
  •  
Kalábrie:Capo Rizzuto
Termín: 20.07.2018 - 31.08.2018
Cestující:4
zájezdů
 

Capo Rizzuto

Hodnocení90 %010016
++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Klienti CK LudorCapo Rizzuto
Ověřeno: Klienti CK Ludor
Ověřeno a hodnoceno klienty, kteří byli v daném letovisku: 16
Celkový počet hodnocených ubytovacích zařízení: 1
Počasí
Doporučené ubytování v letovisku Capo Rizzuto
Capo Rizzuto - Villaggio CLUB LE CASTELLA ****

Villaggio CLUB LE CASTELLA ****

KalábrieCapo Rizzuto
Hodnocení:  90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
       
 

Capo Rizzuto je významným turistickým centrem, které se nachází na pobřeží Jónského moře v Kalábrii. Dominantou města je malá pevnost Le Castelle vystavěná na malém poloostrově vybíhajícím do moře. Pobřeží v okolí je skalnaté a pláže se vyznačují do oranžova zbarveným pískem a azurovým mořem.

Tipy na výlet

CATANZARO (Hlavní město provincie a regionu leží na náhorní plošině, která se svažuje k jihu, východu i západu. Známé průmyslové centrum a sídlo arcibiskupa. Uprostřed stojí katedrála a kostel San Domenico (nebo Chiesa del Rosario), který je vyzdoben vzácnými obrazy a sochami. Krásný rozhled je z Via Bellavista na jižní straně města a z městské zahrady na východě.)
STILO (Zemětřesením poškozené městečko, ležící na úpatí hory Monte Consolino, je městem filozofa Tommase Campanelly. Historicky a kulturně cennou památkou je známá cihlová bazilika Cattolica z 10. století.)
GERACE Dnes národní památka a romantické městečko s charakteristickými uličkami, paláci a obchůdky se řemeslnou výrobou v historickém centru, slavné díky své velkolepé katedrále, největší církevní stavbě v Kalábrii. Na nejvyšším místě městečka se na skále tyčí ruiny normanskému hradu. Za návštěvu stojí také kostel sv. Františka (Chiesa San Francesco) a kostel San Giovannello.