Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Dovolená v letovisku Lignano

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

Dovolená v letovisku Lignano

Lignano

V Lignanu zažijete opravdu cokoliv, ale nuda to rozhodně nebude...

Nekonečná písečná pláž a spousty zábavních parků nadchnou nejmenší cestovatele, ostatní ocení neopakovatelnou atmosféru letoviska se spoustou restaurací, pizzerií, kaváren, diskoték a značkových obchodů. Nejen díky těmto hodnotám patří Lignano k nejnavštěvovanějším letoviskům severní Itálie, které Ernest Hemingway nazval Floridou Jadranu. Na každém kroku narazíte na půjčovnu jízdních kol a byla by velká škoda toho nevyužít. Nenáročný terén a spletenec 40 km značených cyklotras Vás zavede třeba přes Bibione až Caorle, kde si můžete v klidu prohlédnout pláže, údolí a piniové lesy, aniž byste museli sesednout ze svého kola. Lignano tvoří tři odlišné části (Sabbiadoro, Pineta a Riviera) a každá uspokojí jiného návštěvníka. Pro ty, kteří vyhledávají pulsující atmosféru je nejlepší volbou Sabbiadoro, naopak ti, kteří se chystají odpočívat uprostřed klidu zeleně, volí Lignano Pineta nebo Riviera.

Lignano Sabbiadoro

Sabbiadoro je nejrušnějším místem tohoto oblíbeného letoviska a vyznačuje se čilým denním i nočním životem. Promenády lemuje množství restaurací, pizzerií, kaváren, obchodů, luxusních butiků, zároveň zde však najdete i hezké rezidenční zóny klidu s vilkami a rezidencemi a elegantními hotely.

Lignano Pineta

Pineta je vlastně jedna velká zelená borovicová oáza, obklopená uličkami s vilami, penziony a hotely. Ani v této, relativně klidnější části Lignana, samozřejmě nechybí typická promenáda s obchody a restauracemi. Na své si zde přijdou hlavně deti, protože se zde nachází převážná většina zábavních atrakcí Lignana.

Lignano Riviera

Riviera je nejzelenější a nejklidnější částí letoviska. Leží u ústí řeky Tagliamento, která odděluje Lignano od Bibione. Najdete zde několik obchodů a restaurací a dovolenou podle svých představ zde prožijí především ti, kteří nevyhledávají rušné prostředí.

Kam v oblasti Lignano vyrazit

Doporučujeme návštěvu aquaparku AQUASPLASH v Lignano Pineta. Naleznete zde klasické skluzavky i netradiční atrakce, jako vodní překážkovou dráhu.
Denní vstup: dospělá osoba 23 €, dítě 3 – 8 let 18 €.

Na malé i velké čeká v Lignano Riviera zoo PARCO ZOO PUNTA VERDE. Rozkládá se na ploše 100 000 m2 a k vidění je zde přes 150 druhů. Zahrada se snaží o co nejlepší imitaci přírodního prostředí, aby zajistila přirozenou reprodukci zvířat i rostlin.
Denní vstup: dospělá osoba 14 €, dítě 3 – 11 let 11 €.

Počasí v oblasti Lignano

V létě se zde můžete těšit na teplé počasí s převahu slunečných dnů. Nejteplejšími měsíci v roce jsou červenec a srpen. Teplota vzduchu se zde pohybuje okolo 28 °C a teplota moře kolem 24 °C. V červenci a září je průměrná teplota vzduchu 24 °C a teplota moře 21 °C. V měsící květnu je teplota vzuduchu příjemných 21° C, ale teplota moře pouhých 19°C.

Webkamera Lignano – podívejte se online do známého letoviska

Díky webkameře se můžete do letoviska Lignano podívat hned teď. Vidíte výhled na pláž v centrální části Lignano Sabbiadoro, která se nachází nedaleko Beach Areny a parku San Giovanni Bosco.

Doporučená ubytování v letovisku Lignano:

Lignano Sabbiadoro - Apartmány CARINZIA
Apartmány

CARINZIA

Severní Jadran / Lignano Sabbiadoro
    
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Sabbiadoro - Apartmány CASA MARINA
Apartmány

CASA MARINA

Severní Jadran / Lignano Sabbiadoro
  
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Sabbiadoro - Rezidence MARCO POLO U
Rezidence

MARCO POLO U

Severní Jadran / Lignano Sabbiadoro
       
Hodnocení: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Lignano Riviera - Apartmány MICHELANGELO BEACH
Apartmány

MICHELANGELO BEACH

Severní Jadran / Lignano Riviera
    
Hodnocení: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Sabbiadoro - Apartmány LA ZATTERA
Apartmány

LA ZATTERA

Severní Jadran / Lignano Sabbiadoro
    
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Riviera - Villaggio PINO MARE
Villaggio

PINO MARE

Severní Jadran / Lignano Riviera
        
Hodnocení: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Lignano Pineta - Apartmány PARCO HEMINGWAY
Apartmány

PARCO HEMINGWAY

Severní Jadran / Lignano Pineta
     
Hodnocení: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
 
ubytovani