Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Výlety Lago di Garda

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 29.06. - 14.09.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

Výlety Lago di Garda

Krásná příroda, příjemné středomořské klima, historická městečka a především křišťálové jezero

To vše naleznete u Lago di Garda! Toto kouzelné místo nabízí opravdu široké možnosti, jak trávit volný čas. Chcete vědět, kam vyrazit na výlety v okolí jezera Lago di Garda, kde je nejlepší pláž na koupání nebo jak zabavit vaše děti? Přinášíme vám několik tipů na výlety, které byste na vaší dovolené určitě měli podniknout.


Vylety_Garda Vylety_Garda

Monte Baldo

Lanovka na horu Monte Blado je jedna z nejznámějších atrakcí na Gardě. Je to unikátní lanovka s rotačním systémem. Díky němu se můžete kochat výhledem do všech světových stran, aniž byste se pohnuli z místa. A rozhodně je na co se dívat! Jezero Lago di Garda budete mít jako na dlani. Kabina je cca pro 30 osob a v dopoledních hodinách je v ní možné přepravovat i kola. Nástupní místo na lanovku je v městečku Malcesine a pokračuje do San Michele. Ze San Michele pak začíná svou rotační cestu a pokračuje až do výšky cca 1700 m n. m. Zde vás za zvuků kravských zvonců ohromí fantastické výhledy. Po hřebeni můžete dál pokračovat pěšky nebo na kole, nebo můžete jen tak lebedit na slunečních lehátcích u kávičky. Při nákupu zvýhodněné vstupenky budete mít v ceně i návštěvu hradu v Malcesine. Doporučujeme nákup lístků online, vyhnete se tak čekání ve frontě před pokladnou.


Vylety_Garda Vylety_Garda Vylety_Garda

Průsmyk Tremalzo

Oblast v okolí Lago di Garda je země kolu zaslíbená. Především zkušenější bikeři si přijdou na své v severní části jezera Garda a u jezera Ledro. Těm, kteří kopce příliš nevyhledávají, bude vyhovovat spíše rovinatější jih. Díky mírnému středomořskému klimatu si můžete na kole užívat od časného jara až do pozdního listopadu. Průsmyk Tremalzo u Lago di Ledro je lahůdkou pro milovníky sjezdů. Poté, co po asfaltové cestě plné serpentin vystoupáte do výšky 1705 m n. m., můžete se občerstvit v Albergo Ristorante Garda. Pak na vás čeká nekonečně dlouhý sjezd po kamenité cestě s tunely, kterou zbudovali během první světové války. Kochat se přitom můžete úchvatnými výhledy a nádhernou krajinou. Tento výlet však doporučujeme spíše zkušenějším bikerům. Skoro nahoru se dá ale vyjet i autem a pěšky pak projít válečné tunely vykopané ve skále.

Gardaland

Gardaland je jeden z největších zábavních parků v Evropě. Jeho součástí je také Sea Life aquarium, kde můžete obdivovat přes 5000 vodních živočichů. Nachází se na jihovýchodním pobřeží jezera, poblíž Peschiera del Garda. Na ploše o rozloze více jak 700 000 m2 na vás čeká 37 atrakcí. Na své si zde přijdou adrenalinoví nadšenci i rodiny s dětmi. Kromě atrakcí zde naleznete tematické restaurace, oddechová místa, obchody, bary, supermarket a lékárnu. Park je otevřen od května do října od 10 do 24 hod. Podívejte se na informace o cenách.


Vylety_Garda Vylety_Garda

Canevaworld

Canevaworld je rozsáhlý zábavní komplex. Najdete ho cca 4 km od Gardalandu směrem na Lazise. Tvoří ho aquapark Caneva, filmový park Movieland, model středověkého hradu a restaurace. V aquaparku si spoustu zábavy užijí děti i dospělí. Nejmenší se můžou vybláznit v bazénu s pirátskou lodí, v zátoce s bílým pískem, nebo na tobogánu. Pro společnou rodinnou zábavu je ideální trojitá skluzavka Trispash. Na pořádnou dávku adrenalinu se připravte, pokud se rozhodnete vyzkoušet tobogán Stukas boom. Zažijete jedinečný pocit volného pádu z výšky 32 m. V aquaparku nechýbí ani tobogán pro dvojice Twin Peaks, divoká řeka Crazy River, nebo dvojitá skluzavka Supersplash s bláznivým doskokem do vody. Aquapark je otevřený od poloviny května do poloviny září.

Movieland je prvním filmovým zábavním parkem v Itálii. Za jeho bránami se budete cítit jako v hollywoodských studiích. Přenesete se do světa filmu plného originálních atrakcí a zážitků. S celou rodinou se můžete například vydat na dobrodružnou cestu jeepem po džungli plné dinosaurů. Na nejmenší čeká strašidelný dům Fantasmik plný nástrah a speciálních efektů nebo jízda na skutečných dvoumístných automobilech Route 66. Ti nejodvážnější si mohou vyzkoušet Horror House, kde budete součástí scén z nejznámějších hororových filmů. Jen 40 % návštěvníků dokončilo tuto 600 sekundovou prohlídku. Za hranicí mezi realitou a fikcí se ocitnete v multi-senzorickém dynamickém simulátoru s projekcí a živými herci v 3D Android. Live set vás naopak přenese zpět do 70.tych let na předměstí San Francisca. Stanete se součástí skutečné akční kinematografie plné velkolepých scén. Během jízdy na terénním kamionu v atrakci Magma 2.1 zažijete zemětřesení, vodopády i nebezpečné mosty. Nevšedním zážitkem je i rekonstruovaná ponorka v skutečné velikosti, virtuální realita policejní akademie, či kaskadérská show John Rambo. Výhodou Movielandu je, že je otevřený i v případě nepříznivého počasí. Prohlédněte si ceny.

Zoo a safari Parko Natura Viva

Nachází se taktéž nedaleko Gardalanadu, u městečka Pastrengo. Park je tvořen zoologickou zahradou a safari, které si můžete prohlédnout z vašeho vozidla. Obdivovat zde můžete živočichy pěti světadílů, z nichž mnohé druhy jsou ohroženi vyhynutím v jejich přirozeném prostředí. Součástí zoologické zahrady je také tropický pavilon, aquaterrarium a dinopark. Otevřeno je od poloviny března do listopadu. Podívejte se na informace o cenách.

Lodní výlety

Stejně tak jako je Lago di Garda půvabné z okolních břehů, tak půvabné je i pozorování okolní krajiny přímo z jeho hladiny. Na Lago di Garda funguje čilá lodní doprava. Na své dovolené byste si rozhodně neměli okouzlující plavbu lodí po jezeře nechat ujít. Pravidelné linky jezdí několikrát denně z každého přístavu. Jezero je rozděleno na dvě zóny sever a jih. Levnější jsou lístky v rámci jedné zóny. Můžete si ale také koupit celodenní lístek a jezdit bez omezení po celém jezeře. Skvělým tipem je skombinovat výlet lodí s cyklovýletem, některé lodě totiž umožňují vzít si kolo na palubu.


Vylety_Garda Vylety_Garda

Nejlepší pláže na koupání

Křišťálově čistá voda jezera přímo vybízí ke zchlazení v horkých letních dnech. V jižní části jezera Garda je voda teplejší a naleznete zde také větší množství pláží vhodných zejména pro rodiny s dětmi. V okolí Sirmione se nachází osm pláží, z nichž jedna z nejkrásnějších je Lido delle Bionde. Na severu jsou pláže menší, ale o to útulnější a soukromější. Koupání s výhledem na vysoké zelené kopce si můžete užít například na pláži Miralago nebo Sabbioni Beach v Riva del Garda.

Sirmione

Romantické městečko Sirmione se nachází na 4 km dlouhém poloostrově v jižní části jezera. Poloha tohoto malebného městečka je jedinečná, původně sem vedl pouze padací most. Pohádkovou atmosféru dokresluje hrad Scaligero z roku 1250 a kamenná brána, přes kterou se do města vstupuje. Pohyb aut je zde značně omezen, můžete tak nerušeně prozkoumávat uzoučké středověké uličky plné obchůdků, restaurací a cukráren. Na poloostrově se můžete vydat i na prohlídku ruin Catullových jeskyní, nebo se zrelaxovat v termálních koupelích.


Vylety_Garda Vylety_Garda

Verona

Verona je nádherné město, jenž je neodmyslitelně spjato s dějem tragédie Williama Shakespeara Romeo a Julie. Leží cca 30 km od jihovýchodního břehu Lago di Garda. Město je specifické velkým počtem mostů přes řeku Adige, která ho ze tří stran obtéká. Naleznete zde velké množství antických, středověkých, renesančních, barokních i gotických památek. Historické centrum figuruje na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Středem starého města je malebné náměstí Piazza delle Erbe. Určitě byste neměli minout slavnou římskou arénu. Gladiátorské zápasy, které se zde konaly, mohlo sledovat až 30 tisíc lidí. Dnes se v dochované části arény konají divadelní představení, koncerty a festivaly. V létě se zde koná operní festival, zhlédnout zde můžete třeba slavnou operu Carmen, Aida, La Traviata, Tosca nebo Il Trovatore.


Naše tipy na ubytování v okolí Lago di Garda:
Limone sul Garda - Hotel ROYAL VILLAGE ****
Hotel

ROYAL VILLAGE ****

Lago di Garda / Limone sul Garda
Limone sul Garda - Hotel LA LIMONAIA ***
Hotel

LA LIMONAIA ***

Lago di Garda / Limone sul Garda
Peschiera del Garda - Camping village BELLA ITALIA
Camping village

BELLA ITALIA

Lago di Garda / Peschiera del Garda
       
Hodnocení: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Cisano di Bardolino - Camping CISANO SAN VITO
Camping

CISANO SAN VITO

Lago di Garda / Cisano di Bardolino
      
Hodnocení: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
San Felice del Benaco - Camping INTERNAZIONALE EDEN
Camping

INTERNAZIONALE EDEN

Lago di Garda / San Felice del Benaco
     
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Cisano di Bardolino - Camping SERENELLA
Camping

SERENELLA

Lago di Garda / Cisano di Bardolino
    
Hodnocení: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----

 
 
 
ubytovani