Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


VELIKONOCE ALL’ ITALIANO - italské Velikonoce

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 01.06. - 17.08.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

VELIKONOCE ALL’ ITALIANO – italské Velikonoce

Natale con tuoi, Pasqua con chi vuoi neboli Vánoce slav jen s tvými, Velikonoce s kýmkoliv chceš.

Pro italské Velikonoce je toto motto příznačné. Mnoho Italů tráví tyto svátky mimo domov a Velikonoční pondělí, tzv. Pasquetta – Malé Velikonoce jsou ideálním dnem pro první jarní piknik nebo výlet. Velikonoční svátky mají však pro celou Itálii velký význam. Prastaré tradice se nejvíce dodržují v malých vesnicích na Sicílii, ale ve velkých městech to oslavami Velikonoc také žije.Velikonoční neděle je pro Italy velmi důležitým duchovním svátkem.

Pořádají se bohaté hostiny o několika chodech. Na stole dominují jídla připravená z jehněčího nebo skopového masa, a protože Italové jsou gastronomickými mistry, tabule mnohdy připomíná mistrovské dílo. Důležitým prvkem Velikonoc je, stejně jako u nás, vajíčko. Slouží nejen k obdarovávání přátel a známých, ale je také součástí her dětí, které navzájem ťukají svými vajíčky. Vyhrává ten, čí je nejméně potlučené. Vajíčko je i zde symbolem znovuzrození a jara. Děti se těší také na obrovská čokoládová velikonoční vejce zabalená v pestrobarevných lesklých fóliích, která jsou rok od roku větší a skrývají nejrůznější překvapení.Během Velikonoční neděle a pondělí nesmí při snídani na žádném italském stole chybět tradiční colomba.

Neuvidíte tady beránka ani zajíčka, zato holubici stoprocentně. Colomba neboli holubice je kynutá buchta, která má v současné době mnoho různých příchutí. Můžete ji kolem Velikonoc koupit v každém italském obchůdku. S námi si můžete tradiční dobrotu colomba připravit. Tradice jejího pečení je dlouhá a holubice jakožto symbol pokoje a radosti přetrvává dodnes.


Ať už vy trávíte své Velikonoce jakkoliv, tradičně nebo po svém, přejeme Buona Pasqua!


 
 
 
ubytovani