Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Národní park MAREMMA - unikátní toskánská divočina

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 27.04. - 13.07.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

Národní park MAREMMA - unikátní toskánská divočina

Užijte si nedotčenou přímořskou krajinu a panenské pláže.

Pokud jste se rozhodli prožít dovolenou v toskánsku, rádi vám poradíme jaké místa stojí za návštěvu.

Mezi městy Orbetello, Magliano a Grosseto se rozprostírá největší zelená oáza – Maremma.

Maremma Regional Nature Park, též známý jako Ucellina Park, je jedinečné místo svého druhu v celé Itálii. Často je toto místo označováno jako "poslední divoký kousek italského pobřeží". Nachází se zde přírodní pláže, přímořské srázy, bažiny, louky, borové a piniové lesy. Celé území je bohaté na rostlinstvo typické pro bažinatá území a středozemní křoviny.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu parku, musíte se nejprve vydat do městečka Alberese. Zde je vhodné navštívit informační středisko maremmského parku a informovat se zda je otevřená brána a jaký je aktuální počet volných parkovacích míst. V případě zájmu se můžete informovat ohledně vyjížděk na lodičkách nebo koňských povozech. Odjíždí odtud také minibus, který vás vyhlídkovou jízdou zaveze na nejkrásnější místa parku.

Jak strávíte čas na tomto skvostném místě záleží jen na vás.

Můžete se vydat na procházku či náročnější trek do kopců nad pláží. Při procházkách přírodním parkem Maremma můžete vidět volně se pasoucí koňská stáda, krávy, jeleny a všudypřítomné bílé volavky.

Většina návštěvníků sem přijíždí, aby si užili nedotčené přírodní pláže. Pláž u Mariny di Alberese je dlouhá několik kilometrů a můžete se po ní volně procházet. Delší procházkou na jih se dostanete k zátoce Cala di Forno. Koupání zde určitě stojí za to, jelikož zátoka je obklopena vápencovými skalami, které vytvářejí romantickou kulisu. Pokud se však z Mariny di Alberese vydáte opačným směrem dostanete se k ústí reky Ombrone, kde můžete z vyhlídek pozorovat vodní ptáky.

Roztomilým překvapením pro lidi na pláži můžou být maremmská divoká prasátka, která se nejvíce zajímají o svačiny návštěvníků. Prasátka jsou pro maremmský park natolik typická, že se staly jeho symbolem...

Láká vás navštěva tohoto kouzelného místa? Máme pro vás tipy na ubytováni, u kterých ho budete mít na dosah.

10Talamone - Gitavillage TALAMONE
Gitavillage

TALAMONE

Toskánsko - moře / Talamone
        
Hodnocení: 78 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
10Albinia - Gitavillage ARGENTARIO
Gitavillage

ARGENTARIO

Toskánsko - moře / Albinia
      
Hodnocení: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

 
 
 
ubytovani