Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Kultura na dosah

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 01.06. - 17.08.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
welcome

Kultura na dosah

ludor
KULTURAKULTURAKULTURAKULTURAKULTURAKULTURA
ludor
 

ITÁLIE není zemí pouze pro vyznavače lenošení na pláži nebo sportovce milující zimní sporty. Je to země mnoha možností, skýtající spoustu pokladů, které přímo vybízí k nalezení. Itálie je především země, jejíž historie se datuje téměř od nepaměti. Pokud tedy svou dovolenou rádi spojujete s poznáváním historie- zde je to pravé místo pro vás.

Doslova za „humny“, po průjezdu italských hranic, objevíte jeden z největších skvostů - Benátky, Venezia, Venis. Je jedno, jak je nazvete- pořád je to nezaměnitelné město na vodě. Ostrovy, na nichž se rozprostírá, vytváří lagunu s ohromným Canale Grande. Chcete prožít tu pravou romantiku? Svezte se některou vodní uličkou na tradiční gondole. Chcete si užít skutečný rej masek - jeďte na karneval! Dvěma slovy - jsou nezapomenutelné!

O kousek dál, stále ale na severu se nachází kraj Lombardie s jedním z největších měst Milánem. O tom, kdo nezná Galerii Viktora Emanuela II lze s určitostí říct, že je pro něj móda Španělskou vesnicí. Obchody s těmi nejznámějšími značkami nabízí úžasné kousky a toto místo ocení hlavně ženy. Příznivci opery mají svůj cíl jasný- opera La Scala nabízí jedinečné zážitky. A pokud nemáte na drahé oblečení či kulturní zážitek- doporučujeme navštívit Milánský Dom. Velkolepá stavba osloví každého.   Číst dál »« Zobrazit méně

Že chcete zajet více na jih? Není problém! Sluncem zalité Toskánsko je se svou Florencií jasná volba. Město italské renesance a kolébka řady světových malířů a umělců. Svezte se na vlně překrásných maleb a navštivte Gallerii degli Uffizi- jednu z nejznámějších galerií na světě. I přesto, že jste zatím ve Florencii nebyli, troufneme si tvrdit, že znáte katedrálu Santa Maria del Fiore. Nádhernou stavbu s obrovskou kopulí máte právě zde příležitost vidět naživo. Stejně tak i most Ponte di Vecchio nebo světoznámou sochu Michelangela. Právě tady historie ožívá!

A to nejlepší nakonec- antický skvost, město podle pověsti založené bratry, jichž vychovala matka vlčice. Ano, řeč je o Římě. Místo, kde na vás dýchne kus historie na každém kroku, centrum křesťanství, sídlo papeže. Navštivte koloseum- stavbu, z jejíž historie ještě mnohým běhá mráz po zádech. Krvavé zápasy gladiátorů, otroků a zvěře. Krutí diváci, sledující drama a rozhodující o životě jiných. V tomto městě Vám víkend stačit nebude! Ale pokračujeme dál- vidíme známé Forum Romanum, starobylý Pantheon, odpočiňte si na Španělských schodech. Je toho spousta, že? Nebuďte smutní, že jste nestihli vidět vše- v tomto městě je místo, které vám stoprocentně zaručí, že Řím uvidíte znovu- Fontana di Trevi. Stačí jen hodit minci přes své rameno a další rok v Římě opět nashledanou!

 
 
ubytovani