Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Chioggia - malé Benátky

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 27.07. - 12.10.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

CHIOGGIA - malé Benátky

Poznejte s námi kouzelnou atmosféru malých Benátek.

Právě tak je často nazýván ostrov Chioggia, který leží na jih od Benátek a je spojený s pevninou několika cestami. Město je postaveno na vodě s množstvím kanálů a mostů. Atmosféru dotváří také architektura, která je té benátské velmi podobná. Ne nadarmo je tedy toto místo označováno za Malé Benátky.

Největším kanálem v Chioggia je Canal Vena s devíti mosty.

Největší z nich je most Ponto Vigo, který vede až ke stejnojmennému náměstí. Náměstí dominuje vysoký sloup zdobený lvem sv. Marka a také katedrála Nanebevzatí Panny Marie, postavená ve 12. století. V Chioggii stojí za návštěvu také bazilika svatého Jakuba Apoštola, kostel sv. Andreje z 18. století a románská věz z přelomu 11. a 12. století, ve které se nacházejí nejstarší hodiny na světě od Giovanni Dondiho.

Hlavní ulicí města je Corso del Popolo.

Právě zde se odehrává veškerý komerční, intelektuální a společenský život. Najdete zde historické domy, obchody, bary, restaurace a kostely. Tato promenáda vede až k moři a přístavu. Sottomarina je přímořská čtvrť Chioggia, která tvoří hráz mezi Benátskou lagunou a Jaderským mořem. Nachází se zde množství hotelů a několik kilometrů dlouhá písečná pláž.

A jaký je rozdíl mezi tímto městem a Benátkami?

V Chioggia můžete cítit autentičnost města, které je plné života – ne turistů, ale běžných obyvatel, kteří se s láskou starají o svoje obchody, restaurace, řemeslné dílny nebo pracují na rybářských lodích.

Pokud chcete navštívit skutečně okouzlující italské město, kde panuje pestrá a nenucená atmosféra, vydejte se do Chioggie. Nebudete litovat!


 
 
 
ubytovani