Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Dovolená v Caorle

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 30.09. - 25.11.2023 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

Dovolená v letovisku Caorle

Caorle

Caorle

O Caorle se říká, že je nejhistoričtější z letovisek mezi Benátkami a Terstem. Staré centrum Caorle je bezesporu nejmalebnější na  severním pobřeží Jadranu. Pyšní se velmi pěkným historickým centrem s typickými barevnými domky, úzkými uličkami plnými obchůdků, pizzerií a kavárniček. Caorle bývalo původně ostrovem - klikaté uličky v centru Caorle byly ještě před několika sty lety vodními kanály proto se i dnes často nazývá „malými Benátkami“. Je to vyhledávané letovisko nejen pro své pláže s jemným zlatavým pískem, které se zvolna svažují do moře. Dovolená v Caorle nabízí možnosti sportovního a kulturního vyžití – jsou tu půjčovny kol a kolečkových bruslí a propracovaná infrastruktura cyklostezek. Můžete si zahrát tenis, volejbal, fotbal, golf a taky navštívit malířské a sochařské výstavy nebo v neposlední řadě tradiční rybí trh. Neopakovatelná atmosféra starého města každoročně přiláká tisíce turistů.

Caorle Porto S. Margherita

Část Porto Santa Margherita se stejnojmennou hlavní třídou, kterou lemuje hodně vegetace, je od starého města Caorle oddělena ústím řeky Livenza. Městečko bylo vystavěno v průběhu 70. let a dnes patří k největším přístavům jachet a plachetnic na severním Jadranu. Poklidná atmosféra letoviska, dlouhá pláž z jemného písku, příznivá cena i dobrá kvalita ubytování - to je záruka strávení příjemné dovolené.

Caorle - Lido Altanea

Caorle Lido Altanea je nově zbudovaným malým městečkem, které leží ve stejnojmenném údolí, mezi Porto Santa Margherita a Duna Verde, pouhých 5 km od centra Caorle. Rozlehlé udržované zahrady a v nich rezidence a villaggia s bazény a pestrou škálou poskytovaných služeb, cyklistické a bruslařské stezky, golfové hřiště a taky komerční prostory s obchody, bary a restauracemi. Jedním z důležitých bodů v Altanei je galerie "La Quercia", která je také hlavním místem zábavy . Lido Altanea je rovněž skvělým výchozím bodem pro podnikání nejrůznějších výletů. V dosahu ruky jsou Benátky a dalších slavná italská města a místa jako je Terst, Verona, jezero Garda, Trevisa, Udine atd. Ideální místo pro turisty, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou v kontaktu s přírodou, aniž by se vzdali pohodlí moderního života.

Ubytování v Caorle

V Caorle naleznete všechny typy ubytování. Hotelové pokoje s polopenzí, levné apartmány i campingy, kde si vaše děti užijí spoustu zábavy u animačních programů. Ze širokých možností si vybere opravdu každý.

Zábava

Jen pár kroků od historického centra Caorle naleznete aquapark Aquafollie, kde si s celou rodinou užijete zábavu na skluzavkách a jiných vodních atrakcích. Děti jistě potěší také blízký lunapark. Ve večerních hodinách je ideální čas na procházku malebným starým městem, které nabízí nespočet restaurací a barů, butiků a obchůdků. Každou sobotu se můžete na vaší dovolené v Caorle zajít podívat na místní trhy, které se konají na parkovišti u autobusového nádraží a aquaparku.

Počasí v Caorle

Počasí v Caorle se vyznačuje typickým středomořským podnebím a během letních měsíců bývá velmi teplo. Nejvyšší průměrné teploty bývají během července a srpna a pohybují se okolo 28 °C. V mimosezóně (květen, červen a září) panují teploty cca 23 °C. Teplota moře se přes prázdniny pohybuje okolo 26 °C. V květnu je to cca 20 °C a v červnu a září je průměrná teplota moře 22 °C.

Webkamera Caorle – podívejte se online do známého letoviska

Díky webkameře se můžete do Caorle podívat hned teď. Vidíte známou promenádu vedoucí ke kostelíku Madonna dell´Angelo, který odděluje západní a východní část letoviska.

Doporučená ubytování v letovisku Caorle:

 
ubytovani