Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Italské šumivé víno Prosecco

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 29.06. - 14.09.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 

Italské šumivé víno PROSECCO

Ohromte své hosty a pozvěte je na skleničku výtečného prosecca!

Vyrábí se v Itálii, v regionu Veneto. Název je odvozen od vesnice, která se nachází kousek od městečka Terst v severní Itálii. Dříve se tento název používal i pro označení bílé odrůdy vinné révy, ze které se vyrábí. Od roku 2010 smí být Prosecco užíváno jen k označování původu vína. Odrůda se nyní jmenuje Glera.

Prosecco může být spumante (šumivé), frizzante (lehce perlivé) nebo tranquillo (tiché, bez bublinek). Suchá vína jsou označeny jako brut, mírně sladší jako extra-dry a nejsladší vína jako dry.

Prosecco má jemnou ovocnou chuť.

Můžete v ní cítit zralá jablka, hrušky, citrusové plody nebo sladkou chuť medu, vanilky nebo čerstvé smetany. Po ochutnání se víno jemně rozplyne v ústech, je svěží a lahodné.

Používá se také k přípravě populárního drinku Aperol spritz a Bellini.

Spritz se skládá se ze 3 dílů prosecca, 2 dílů aperolu (hořký pomerančový likér), 1 dílu sody a plátku pomeranče. Bellini je míchaný nápoj ze 2 dílů prosecca a 1 dílu bílé broskvové dřeně.

Šumivé víno na přípitek dodá každé slavnosti na eleganci.

Dokonale se k němu hodí jahody, vlašské ořechy a dezerty. Suchou verzi prosecca, můžete doplnit mořskými plody nebo sushi. Pro excelentní chuť je nutné dodržet pouze dvě podmínky, a to teplotu vína 6-9°C a úzké vysoké skleničky u kterých bublinky neutíkají tak rychle.

Nejlépe si však prosecco vychutnáte vždy přímo v Itálii.


 
 
 
ubytovani