Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Lyžování v Itálii, které si zamilujete Dovolená v Rakousku Seznamte se s Gigim Návrat nahoru


Chienes - Dolomity

oblibene historie mapa napiste
telefon 518 334 983
Po - Pá: 9.00 - 16.00
Kam chcete jet?
Dolomity:Chienes
Kdy a na jak dlouho? 01.06. - 17.08.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
Chienes

Chienes

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature23 °C9 °C27 °C13 °C29 °C15 °C28 °C15 °C25 °C11 °C
Počasí
Doporučené ubytování v letovisku Chienes
 

• Malebná horská vesnička se nachází v centru všeho dění, je takovým „srdcem“ Val Pusteria. Součástí vesničky je farnost „La Parrocchia di Chienes“, která je nejstarší v celé Val Pusteria a je velmi vyhledávaným místem.
• Kousek od centra začínají krásné turistické trasy ideální na trekking, ale i cyklo turistiku. Uchvátí Vás nádherná příroda, plná překrásných výhledů do širého okolí. Doporučujeme si udělat „výšlap“ k jezeru Lago di Issegno, které je překrásným místem k odpočinku a osvěžení.
• V okolí Chienes je mnoho zajímavých turistických tras, při kterých navštívíte mnoho zajímavých míst. Na výběr jsou trasy všech obtížností, od jednoduchých (cca 4 km) po náročnější (cca 15 km). Více info viz TIPY NA VÝLET.

Tipy

• Val di Pusetria je nádherné údolí, plné tras na trekking a cyklistiku.
CYKLISTIKA – více jak 300 km tratí po stezkách, které vedou podél řeky Rienz.
MOUNTAIN BIKE – mnoho tras, lze využít i nabídky místních průvodců.
TREKKING – najdete zde mnoho značených turistických tras od nejlehčí pro rodiny s dětmi až po ty nejnáročnější, jsou vedeny skrze tři Národní parky: „Fanes-Senes-Braies, Vedrette di Reis - Aurina a Puez-Odle“ .
CHIENES – TIPY NA TREKKING
• „Escursione cultural-paesaggistica” – cca 11,5 km (3 h 30 min), trase je vedena přes úzkou rokli „Rio Verde“ k hradu „Schöneck“, který se majestátně tyčí na skále. Z hradu půjdete po staré poutní cestě, kde uvidíte gotický kostel „Hasenried“, odkud pokračujete po cestě Pfaffensteig, která vede přes místí pole až do Falzes, kde načerpáte síly u krásného přírodního jezera Lago di Issengo, na cestu zpět.
• „Il sentiero dei masi tra S. Sigismondo e Chienes” – cca 7,2 km (3 h), po stopách venkovských tradic. Na této procházce uvidíte farmy místních farmářů, kteří stále “farmaří” dle dávných tradic.
• „Sulle tracce degli antichi romani da Chienes a Casteldarne” – cca 4,2 km (1h 30 min), po stopách strarých Římanů. Jedna z procházek, zaměřených na historii Chienes a okolí.
GOLF – kousek od centra Brunica, se nachází pestré golfové hřiště s 9ti jamkami, Golfclub Pustertal
RAFTING A KANYONING
PRO RODINY S DĚTMI – široká nabídka atrakcí mezi TOP patří dětský svět ve Valdaora, vstup je zdarma. Mezi další oblíbené patří určitě letní Tubing.

 

Hotely a apartmány v Chienes

Filtrovat podle:

třídit / filtrovat
Vzdálenost od pláže
Stravování
Děti zdarma
Kategorie hotelu
Vybavení
Služby
seřadit podledoporučenécenavzdálenost od pláženejlépe hodnocenépočet hodnocenívýše slevy
 
 
ubytovani